BLOGI

CENTR arendus - R&D11

0 kommentaari »

Luksemburgis toimunud CENTRi arenduse töögrupi 11. kohtumise üks läbivaid teemasid oli GDPR ehk järgmisel aastal jõustuv EU isikuandmete kaitse direktiiv ja kuidas see mõjutab registreid andmete sh logide hoidmise ja analüüsi vaatenurgast. Jutuks tuli ka rootslaste pilve plaan, pahatahtlike registreeringute tuvastamine, ISP-ga koostöö ja registreeritud domeenide taga toimuva analüüs.

ICANN59: .est

2 kommentaari »

Minu põhiteema ICANNidel on endiselt geograafilised nimed ja koodid tippdomeeni tasemel. Kui aasta tagasi oli Indias see suhteliselt marginaalne teema, siis sel korral oli mäsu kõvasti rohkem. Kahjuks juhib kogu teemat endiselt gNSO ehk ettevõtjaid ühendav ICANNi alamorganisatsioon. See tähendab, et ärihuvid selle küsimuse lahendamise juures on jätkuvalt domineerivad.

ICANN59: poliitika - dnssec ja tech

0 kommentaari »

26-29. juunini toimus Johannesburgis Lõuna-Aafrika Vabariigis järjekorras 59s ICANNi kohtumine. Minu jaoks esimest, aga ICANNi kogukonna jaoks vist juba teist korda toimus nn B kohtumine, mis oma formaadilt on väiksem kui nüüdsest üks kord aastas kevadeti toimuv A kohtumine. Ja tõepoolest ma ei mäleta nii väikest ICANNi - seda nii osavõtjate kui ka kohtumiste ja ajaplaani kompaktsuse osas.