Uudised, sündmused ja blogi

Siit leiad kõik meie uudised, blogipostitused ja ürituste, hoolduste ja katkestuste informatsiooni.

Tagasi

.ee tsoonifail on avalikult kättesaadav

Tsoonifail on sisuliselt tekstifail, kus on informatsioon domeeninime ja temaga seotud teenuste, sh nimeserverite kohta. Selleks, et domeeniga seotud teenused oleksid internetis leitavad ja kasutatavad peab info nende kohta olema tsoonifailis. .ee tsoonifail, sh pri.ee, com.ee, fie.ee ja med.ee alamtsoonid, on alla laetav AXFR protokolli kaudu aadressilt zone.internet.ee. Näiteks: dig @zone.internet.ee ee. axfr > zone.ee
.ee tsoonifail on avalikult kättesaadav
Avaliku tsoonifailiga suureneb .ee nimeruumi avatus. Tsoonifailis sisalduvad andmed on oma olemuselt avalikud ning olid varasemalt kättesaadavad üksikpäringutena läbi domeeniotsingu WHOIS, faili avamisega on need kättesaadavad kogumina. Kui soovid, et Sinu domeen ei oleks .ee tsoonifailist leitav, tuleb see registreerida ilma nimeserveri kirjeteta või kirjed eemaldada juba olemasolevalt domeenilt.

Tsoonifaili avalikustamine aitab kaasa Eesti interneti arengule, võimaldab neid andmeid analüüsida, kasutada teaduses, uuringutes ja ettevõtluses ning arhiveerida olulisemaid veebilehti. Näiteks saavad pangad pidada paremini järelevalvet võimalike õngitsemiste ja kirjavigade ärakasutamise eesmärgil tehtud registreeringute üle. Samuti on nutikad domeeninimede generaatorid ja DNSi põhised tulemüürid teenuste näited, mille arengule tsoonifaili avamine kaasa aitab.

Tsoonifail ei sisalda konfidentsiaalset teavet, samuti ei ole enam võimalik leida tsoonifailis olevate domeenide kohta isikuandmeid avalikust domeeniotsingust WHOIS. Samuti ei pruugi tsoonifail olla ammendav .ee domeenide nimekiri. Kui domeen on registreeritud ilma nimeserveri kirjeteta või kirjed olemasolevalt domeenilt eemaldatud, siis seda tsoonifailis ei ole. Kui sul on nimeserverite lisamise või eemaldamise kohta küsimusi, pöördu oma registripidaja ehk teenusepakkuja poole. Failis ei ole ka peatunud ja kustuvaid .ee domeene. 

Rohkem informatsiooni leiad siit

Kommentaarid

Email again:

Veel uudiseid, sündmusi ja blogipostitusi