eeID – isikutuvastusteenuse tulevik

Kas Sinu ettevõte pakub tarkvaralahendusi või teenuseid, mille puhul on oluline tuvastada teenuse lõppkasutajaid? Soovid autentimist korraldada turvalisel, kuid samas mugaval viisil? Oleme just sel eesmärgil loonud eeID isikutuvastusteenuse pakkudes rahvusvahelise haardega tugevat autentimislahendust.

Täna on aina olulisemaks muutumas teenuseid kasutavate inimeste tuvastamine. Seda nii ettevõtetele kui ka digimaailmas teenuseid kasutavatele inimeste turvalisuse tagamiseks. Turvaline ja tugev autentimine aitab kaitsta kasutajate isikuandmeid, vältida identiteedivargusi ning ettevõtteid võimalike pahalaste eest. Erinevad riiklikud elektroonilised isikutuvastuslahendused nagu e-IDd või erasektori poolt loodud lahendusel nagu panga-IDd jõuavad üha aktiivsemasse kasutusse, kuid kõikide olemasolevate lahendustega liidestamine, liitumiste ja võtmete haldamine on mahukas töö. Samal ajal jätavad paroolipõhised- või nõrgad autentimislahendused Google või Meta kontodega ettevõtte ukse lahti küberrünneteks ning ei anna terviklikku infot kasutaja isiku kohta.

eeID rakendab erinevaid tugevat elektroonset isikutuvastust võimaldavad tehnoloogiad ning pakub ettevõtetele tuleviku teenust muutes isikutuvastuse kättesaadavamaks, tõhusamaks, paindlikumaks ja mugavamaks.


Miks valida eeID isikutuvastusteenus?

 • Tugev ja turvaline isikutuvastus - eeID põhineb TARA autentimisteenusel

 • See on võimekas, koondades ühele platvormile mitmeid riiklike ja rahvusvahelisi autentimislahendusi

 • Pakub paroolivaba autentimist

 • On paindlik ja mugav ning kohandub vastavat ettevõtte vajadustele

 • Vähendab ettevõtte halduskoormust ning hoiab kokku väärtuslikke ressursse

 • Annab eraettevõtetele võimaluse saada ligipääs riigi poolt loodud teenustele nagu Bürokratt

eeID vahendusel on kättesaadavad mitmed riiklikud ja rahvusvahelised lahendused:

 • eIDAS
 • Eesti: ID-kaart, Mobiili-ID, SmartID
 • Tšehhi: MojeID
 • Belgia: CSAM
 • Läti: SmartID, eParaksts
 • Leedu: SmartID, Mobiili-ID
 • Portugal: Autenticacao gov
 • Rootsi: Freja+
 • Rahvusvaheliste klientide tuvastuamiseks: FIDO videotuvastuslehandus koostöös Veriffiga

FIDO paroolivaba autentimine

FIDO (The Fast Identity Online) on avatud konsortsium, mis pakub lahendust globaalsele paroolikesksele süsteemile ning kasutab tugevat ja mitmetasandilist autentimislahendust. Nii leevendatakse mitmeid paroolide kasutamisega seotud kitsaskohti - nõrkus, ebaregulaarne vahetamine, taaskasutamine jne. FIDO pakub kasutajatele võimalust kinnitada enda isik läbi biomeetriliste meetodite nagu sõrmejälg ning näotuvastus. Kontole ligipääsuks vajalikud andmed asuvad alati kasutaja seadmed, mitte serveris. Seega on tegemist mugava ja kiire, kuid samal ajal ka turvalise lahendusega. FIDO ühtib küberturvalisusele seatud standarditega, põhineb rahvusvahelistel regulatsioonidel ning aitab luua kahepoolselt usaldust.

Loome FIDO abil eeID teenust kasutavale isikule digitaalse identiteedi, mille abil saab ennast mugavalt tuvastada kõikide eeID võimalust pakkuvate teenusepakkujate juures. Kasutajate jaoks kaob vajadus paroolide haldamise ja kasutamise järgi.

Veriff - videoID

Veriff on videotuvastusteenust pakkuv platvorm, mille kaudu saab tuvastada inimesi üle kogu maailma vaid mõne sekundiga. Veriffi lahendus kombineerib omavahel dokumendi ja videotuvastust tehisintellektil põhineva automaatse süsteemi abil. Vajadusel kasutatakse ka täiendavat inimese poolt tehtud kontrolli. Verifitseerimiseks kasutatakse tuhandet andmepunkti ning lahendus toetab üle 230 riigi 11 500 erinevat dokumenti. Seega on Veriff ideaalne lahendus neile, kes vajavad rahvusvaheliste klientide elektrooniliseks tuvastamiseks kiiret ja tõhusat lahendust.Puudub kuutasu, maksad vaid tehtud päringute eest

eeID hinnastamine on selge ja läbipaistev – teenusel puudub paketitasu ehk teenuse kasutaja tasub vaid tehtud päringute eest. See annab teenusele täiendava paindlikkuse väikese ja keskmise suurusega ettevõtetele, kelle igakuiste päringute arv ei küündi tuhandeteni. eeID isikutuvastusteenus toimib ettemaksupõhiselt, mille kohaselt kannab teenuse kasutaja oma kontole meelepärase summa (automatiseeritav), millest arvestame maha tasu iga autentimise eest. Seega toimub arveldamine mugavalt ning teenuse kasutaja jaoks märkamatult. 

Ühe päringu hind on läbi eID 0,1€+KM ning video ID vahendusel 0,01€+KM, enda ettevõtte jaoks täpsema hinnapakkumise saamiseks võtke meiega ühendust info@internet.ee.

Kuidas tellida eeID teenus?

 • Suundu eeID portaali: https://eeid.ee.

 • Loo kasutaja.

 • Lisa süsteemi oma teenuse jaoks vajalikud andmed ning kanna raha ettemaksukontole (võimalik kasutada ka testsüsteemi, mis raha ei vaja).

 • Täidetud ankeedi kontrollib üle meie administraator ning aktiveerib teenuse juhul, kui kõik vajalikud andmed on olemas ja korrektsed.

 • Saadame teate, kui süsteem on kasutamiseks valmis.


Teenuse kasutuselevõtu või haldusega seotud küsimuste korral kirjutage palun info@internet.ee.

Riigi Infosüsteemi Ameti autentimisteenuse TARA tehnilise kirjelduse leiad siit.