Uudised, sündmused ja blogi

Siit leiad kõik meie uudised, blogipostitused ja ürituste, hoolduste ja katkestuste informatsiooni.

Tagasi

Esita nimekonkursile aasta parim .ee internetiaadress! „Ehe Eesti – Eesti ettevõttele eesti nimi” otsib ka kõige kaunimat rahvusdomeeni

Keeleameti poolt korraldatava nimekonkursi eesmärk on juhtida ettevõtjate ja avalikkuse tähelepanu avaliku ruumi võõrkeelestumisele. Lisaks ettevõtte, asutuse, vabaühenduse ja õpilasfirma nimele otsitakse ka ilusakõlalist rahvusdomeeni, mis on lihtne ja teistest eristuv, selge ja tähenduslik.

Esita nimekonkursile aasta parim .ee internetiaadress! „Ehe Eesti – Eesti ettevõttele eesti nimi” otsib ka kõige kaunimat rahvusdomeeni

Samuti on oluline .ee domeeni üheselt mõistetav kõlapilt, nii et seda on ka kuuldu alusel lihtne kirja panna. Konkursile saab esitada domeene, mis on registreeritud ajavahemikul 14.03.2020 kuni 15.09.2021.

Keeleameti peadirektor Ilmar Tomusk: „Võõrkeelsed ettevõttenimed moodustavad suure osa teabest meie avalikus ruumis. Tihti ka võõrkeelne internetiaadress ja nii on kogu esmane teave ettevõtte kohta võõrkeelne. Võistluse eesmärk on juhtida ettevõtjate ja avalikkuse tähelepanu avaliku ruumi võõrkeelestumisele ning tunnustada neid, kes hindavad ja austavad eesti keelt, mis on ju ometi maailma kõige ilusam keel.”

„Üha enam võib avalikus ruumis näha ja kuulda rahvusdomeene ehk sõnu, mis lõppevad tunnusega .ee. Neid võib vaadelda kui tänava-aadresse, mis aitavad meil internetis orienteeruda. Ja nii nagu meie tänavanimed on eestikeelsed, võiksid seda olla ka eesti elanikele mõeldud internetiaadressid,” lisas Eesti Interneti SA juhataja Heiki Sibul.

Kandidaatide esitamise tähtaeg on 15. september 2021 otselingil http://bit.ly/EheEesti2021. Võistluse tulemused tehakse teatavaks Emakeele Seltsi kodulehel emakeeleselts.ee kaudu 8. oktoobril ettevõtjate päeval.

Žüriisse kuuluvad Eesti Interneti Sihtasutuse, Eesti keelenõukogu, Eesti Väike- ja Keskmiste Ettevõtjate Assotsiatsiooni, Emakeele Seltsi, Haridus- ja Teadusministeeriumi ning Keeleameti esindajad.

Kliki ja vaata lähemalt!

Kommentaarid

Email again:

Veel uudiseid, sündmusi ja blogipostitusi