Uudised, sündmused ja blogi

Siit leiad kõik meie uudised, blogipostitused ja ürituste, hoolduste ja katkestuste informatsiooni.

Tagasi

Internet Goverment Forum - DDoS ründe all, järelikult oluline

12.11-14.11 on huvilistel võimalus jälgida internetifilosoofilisi arutelusid rahvusvaheliselt Interneti Governance Forumilt (IGF). IGF on aruteluplatvorm, kuhu saab teemasid esitada igaüks. Peamine rõhk on inimõiguste ja tehisintellekti, uute tehnoloogiate, samuti erinevate regioonide digitaalse kaasamise ja ligipääsuga seotud teemadel.
Internet Goverment Forum - DDoS ründe all, järelikult oluline
IGF 2018 avamisel rääkisid UNESCO peadirektor Audrey Azoulay, ÜRO peasekretär António Guterres ning Prantsusmaa president Emmanuel Macron.

Audrey Azoulay juhtis oma avakõnes tähelepanu sellele, et ligipääs internetile on endiselt ebavõrdne. Arenenud maades on ligipääs internetile neljal inimesel viiest, kuid arengumaades on see vaid kaks viiest. Azoulay sõnul on lisaks digitaalses maailmas pigem tõusnud kui langenud sotsiaalne ja sooline ebavõrdsus.

António Guterres rõhutas, et tehnoloogia peaks andma meile võimalusi, mida meil ilma selleta ei oleks, mitte kasvama meist üle. Peame looma minevikku muutvate "leiutiste" jaoks poliitikaid, mis juba sisaldavad soovimatuid tagajärgi või pahatahtlikku kasutamist. Esimene infoühiskonna tippkohtumisest aastal 2005 on möödas 13 aastat. Selle ajaga on palju muutunud nii IGF kui ka digiühiskond. Siis tekkisid Facebookil esimesed jälgijad ja maailm ei olnud näinud mitte ühtegi säutsu. Üks kõige tähtsamaid küsimusi on täna on, kuidas hoida IGF-i tähtsust.

Prantsusmaa president Emmanuel Macron sõnas, et mitte tõese alternatiivi teooria järgi, on meil kaks varianti - totaalne eneseregulatsioon, ei mingit haldust, teiselt poolt on internet täis autoritaarseid riike, kes rakendavad jälgimist. Macron lubas endale olla poliitiliselt mitte korrektne ja lisada, et tekkimas on kaks internetti - California küberruum ning Hiina küberruum. Macron tegi ettepaneku, et IGF võiks saada osaks ÜRO Peasekretäri büroost. Macron lõpetas oma kõne Kofi Annani sõnadega, et selleks, et praegu hallata interneti meie elus, peame olema vähemalt sama loovad kui inimesed, kes interneti välja mõtlesid. Macron lisas, et peame edendama tehnoloogilist loovust, aga peame ka loovad eetilisuses. 

Suur hulk arutelusid on jaotatud teemaplokkideks:

- küberturvalisus, usaldus ja privaatsus;
- areng, innovatsioon ja majandus;
- digitaalne kaasamine ja ligipääs;
- uued tehnoloogaid;
- Interneti halduse areng;
- Inimõigused, soolised ja noorte küsimused;
- meedia ja sisu;
- tehnilised küsimused.

Detailsed päevakavad leiad siit.

IGFi esimestel tundidel esmaspäeva hommikul oli koduleht kättesaamatu, jutud liikusid DDoS rünnakust Rohkem informatsiooni selle kohta antud ei ole, kuid liikus ringkiri sõnadega kui oleme DDoS rünnaku all, siis on IGF järelikult õige koht kus olla.

Kommentaarid

Email again:

Veel uudiseid, sündmusi ja blogipostitusi