Uudised, sündmused ja blogi

Siit leiad kõik meie uudised, blogipostitused ja ürituste, hoolduste ja katkestuste informatsiooni.

Tagasi

Libakontodest sotsiaalmeedias ja .ee domeeni eelistest

Valdavalt on Eesti ettevõtetel internetis ka omanimeline .ee internetiaadress. See on mõistlik, sest .ee on eestlastele kõige tuttavlikum; see on turunduslikult ainuõige, sest Google eelistab Eestist pärit otsingutele kuvada järjekorras esimesena just meie rahvusdomeeniga seotud vasteid, ja see on ka turvaline, sest rahvusdomeeni hankimine on isiksustatud protsess.
Libakontodest sotsiaalmeedias ja .ee domeeni eelistest
Kuid sotsiaalmeedias on olukord sootuks teine - igaüks võib välismaiste platvormide sisse teha lõputu arvu kontosid, sisustada need mõne teise firma piltide ning kampaaniatega, luua nn valeidentiteet ning küsida heausksetelt ohvritelt krediitkaardiandmeid.

Täpselt nii juhtus möödunud nädala lõpus Matsimoka lihatööstusega, kellele loodud Facebooki libakonto ühetäheline erinevus (i vs l) ei pruukinud paljudele silma jääda (vt pilt üleval).

Just sellised on ohud sotsiaalmeedias ning just seepärast soovitame kõikidel e-poodnikel eelistada .ee domeeni ja oma kodulehte ning jätta sotsiaalmeediaplatvormid paigaks, kus oma tooteid esitleda ning kasutajatega igapäevases suhtluses olla. Nii on üks küberturvalisust puudutav risk maandatud oluliselt paremini.

Kui soovid endale .ee aadressi, võta ühendust meie poolt akrediteeritud registripidajatega.

Kommentaarid

Email again:

Veel uudiseid, sündmusi ja blogipostitusi