Uudised, sündmused ja blogi

Siit leiad kõik meie uudised, blogipostitused ja ürituste, hoolduste ja katkestuste informatsiooni.

Tagasi

Üldharidus- ja kutsekoolide parimad kübertalendid võistlevad "CyberSecurity meets Robotex" võistlusel

Planeedi suurimal robootikafestivalil Robotex toimub esmakordselt "CyberSecurity meets Robotex" võistlus põhikoolide, gümnaasiumide ja kutsekoolide meeskondadele. Küberturvalisuse teadlikkuse uuringu KüberPähkel koolivoorus osales 52 kooli, kellest on võistlusele kokku pandud 24 meeskonda, lisaks 3 meeskonda kutsekoolidest. Võistlustules on üldharidus- ja kutsekoolide kübertalendid, kes ei ole varasemalt sarnastel kübervõistlustel osalenud.
Üldharidus- ja kutsekoolide parimad kübertalendid võistlevad
"CyberSecurity meets Robotex" on 2. detsembril 2018 toimuv KüberPähkli 7.-12. klasside koolivooru parimate ja teiste tublide noorte erivõistlus. Võistluse märksõnadeks on steganograafia, krüptograafia koos erinevate šifritega, logide analüüs Wireshark tarkvara abil ja esoteerilised keeled. Informatsiooni tuleb leida nii piltidelt kui ka dokumentidest, vaja läheb nii loogikat kui oskust mõelda kastist välja. Sarnaseid, aga kergemaid ülesandeid saavad lahendama tulla ka kõik pealtvaatajad, kellele toimub võistlusel mini-testimine. 

Võistluse auhindadeks on elamused ja uued pädevused - viis parimat meeskonda ja juhendajat osalevad võistluse koostööpartnerite poolt korraldataval "KüberPäeval" Tallinnas, mille raames külastatakse mitmeid ettevõtteid, kuhu muidu ei pääseks ja räägitakse teemadel, mida tavameediast ei leia. KüberPäev toimub 2019 esimesel poolaastal ja lepitakse võitjatega kokku eraldi. Muudele osalejatele on väiksemad meened ja loosiauhinnad, mis selguvad kohapeal. 

"CyberSecurity meets Robotex" võistlust toetavad TalTech, Eesti Interneti Sihtasutus, Kaitseministeerium, Startup Estonia, Zone Media OÜ, Kehtna Kutsehariduskeskus, Pärnumaa Kutsehariduskeskus, MTÜ Forwardspace, Eesti NATO Ühing, Telia Eesti AS, Haridus ja Teadusministeerium, Politsei- ja Piirivalveamet, CGI Eesti AS ja Malwarebytes Estonia OÜ. 

Lisainfo: 

Birgy Lorenz, KüberOlümpia projektijuht (TalTech), birgy.lorenz@ttu.ee
Mirell Merirand, "CyberSecurity meets Robotex" võistluse korraldaja

Kommentaarid

Email again:

Veel uudiseid, sündmusi ja blogipostitusi