Uudised, sündmused ja blogi

Siit leiad kõik meie uudised, blogipostitused ja ürituste, hoolduste ja katkestuste informatsiooni.

Tagasi

Vaata: EIS toetas Eesti noorte kübertalentide tegevust tutvustavate videote loomist

Taltechi Kübernaaskli initsiatiiv on paljude Eesti IT-noorte jaoks olnud aastate jooksul heaks hüppelauaks küberturvalisuse maailma. Üheks põhiliseks Kübernaaskli motivaatoriks on osalemine noorte mõõduvõtmisel EU tasemel, European Cyber Security Challenge’i võistlusel. Lisaks sellele korraldatakse veel mitmeid üritusi nagu näiteks Taltechi Küberkonverentsi, teemakeskseid seminare ning CTF-võistluseid.
Vaata: EIS toetas Eesti noorte kübertalentide tegevust tutvustavate videote loomist
Kuid kes on need vahvad noored ja kuidas tekkis neil huvi küberturvalisuse vastu? Millised on nende soovitused, kuidas arendada enda IT-oskuseid ning kuidas kasvada kübertalendiks?

Taltechi Kübernaaskli projektijuht Birgy Lorenz: „Paljud küsivad, et kes see kübertalent tegelikult üldse on? Meie jaoks on ta küberturvalisuse valdkonna huvitegevustes (võistlused, koolitused, töötoad, stipendiumid jms) osalev noor, kes tunneb huvi oma arengu vastu küberturvalisuse valdkonnas. Noortega tegelemine ja talentide tuvastamine on aluseks Eesti riigi ja ettevõtete edukusele pikemas perspektiivis. Talente tuvastavad nii koolid kui ettevõtted ja noored ise.

Sel suvel aga panid noored kokku väikese seeria videotest (vt all), mis tutvustab meile, kes nad on ja kuidas nad maailma ja infoühiskonna toimimist näevad. Noored räägivad, kuidas leida julgus ja soov, et tegeleda IT ja küberturvalisusega, kust alustada ja kuidas ennast edasi arendada.“

Videod saavad osaks põhikooli ja gümnaasiumi informaatika õpikust, kus tutvustatakse küberturvalisust. Tegevusi talentidega toetatakse Eesti Interneti SA projektist “Eesti küberkaitse talendid Euroopasse ja parimate praktikate jagamine”, mille elluviija on Tallinna Tehnikaülikool.

Muide, juba õige pea 2023. aasta jaanuaris, kuulutame taas välja EISi toetusvooru, mille eesmärgiks on noorte IT teadlikkuse edendamine. Seega, hoia pilk meie toetuste lehel ning osale toetusvoorus juba õige varsti!Kommentaarid

Email again:

Veel uudiseid, sündmusi ja blogipostitusi