Uudised

.ee ja domeenindusega seotud uudised

Tagasi

ICANN54 ehk millest kihab internetimaailm?

Internetimaailm kihab IANA haldamise ülemineku protsessiga seonduvast, mööda ei saa uute gTLD projekti seisust ja IDN domeeninimedest. Tehniline kogukond räägib DNSSEC-st, registriandmetest ja nende analüüsist. 
Viimast korda sel aastal kogunevad interneti ja domeeninduse kogukonnad rahvusvaheliselt domeenindust haldava ICANNi konverentsile. 54ndal konverentsil on umbes 1800 osalejat ccTLD ja gtLD kogukondadest, registripidajad, ISP-id, valitsuste esindajad jne. 

IANA haldamise ülemineku seisukohast on oluline ICANN-i vastutuse küsimus. Ülemineku protsessist loe täpsemalt EIS-i blogipostitustest "Kes ikka valitseb tulevikus internetti?" ning "Kes ikkagi valitseb internetti? Vol 2!"

Uute rahvusvaheliste domeeninimede (gTLD) programmiga seoses on aktuaalsed teemad õiguste kaitse, turvalisuse nõuded, kliendilojaalsus ning konkurents. ICANN plaanib lähitulevikus avada uue taotluste vooru ning sellega seoses on tekkinud diskussioon, mida teha kolmetäheliste geograafiliste - ja territooriumite nimedega. Näiteks, kahetähelise riigitunnuse EE kõrval on Eesti tunnuseks ka kolmetäheline EST. Tasub mainida, et Google ka esimeses taotlusvoorus sellise kujuga gTLD taotluse esitas, kuid tookord lükati see automaatselt tagasi.

IDN-ga tegeleb ICANN-i juures mitu töögruppi, IDN domeeninimed ehk internationalized domain names on oluline teemavaldkond kuna need on võti arendamaks mitmekeelset internetti (multilingual internet). Uute gTLD programmiga kasvas ka surve IDN domeeninimede kasutamisele, millele tarkvaraarendajad ning kodulehtede omanikud ei ole suutnud piisavalt sammu pidada.

Täismahus päevakava ning konverentsi detailid on leitavad SIIT

Kommentaarid

105.02.2021

555

105.02.2021

555

105.02.2021

555

105.02.2021

555

105.02.2021

555

Email again:

Veel uudiseid, sündmusi ja blogipostitusi