Uudised

.ee ja domeenindusega seotud uudised

Tagasi

Domeenireform suurendas .ee domeeni registreerimist kolm korda

Täna ületas uue korra järgi registreeritud uute .ee domeenide arv 5000 nime piiri. Domeen plushdeco.ee jõudis registripidaja vahendusel Eesti Interneti SA-sse kell 11.28.
5. juulil 2010. a läks Eesti üle uuele, .ee domeeni senisest kättesaadavamaks muutnud domeenikorrale, mis võimaldab Eesti maatunnusega domeene registreerida ka eraisikutel ja välismaalastel ning üks isik saab registreerida mitu domeeni. Veidi enam kui pooleteise kuu jooksul, mis uus kord on kehtinud, on registreeritud 5000 domeeni. Võrdluseks, vana korra järgi registreeriti kuus ca 800 domeeni. „Numbrid näitavad, et uuele korrale üleminek on suurendanud .ee domeeni registreerimist üle kolme korra. .ee domeeni registreerimine on inimeste ja ettevõtete seas populaarne“ kommenteeris vahekokkuvõtet Eesti Interneti SA juhatuse esimees Marek-Andres Kauts.

Kautsi sõnul kogub tuure ka vanade domeenide ümberregistreerimine, tänaseks on ümber registreeritud 1600 domeeni. Kuigi vana korra järgi, enne 5. juulit registreeritud domeenidele kehtib üleminekuperiood aasta lõpuni, on siiski soovitatav oma domeenid aegsasti ümber registreerida ja mitte jätta seda viimasele hetkele.

Domeeni plushdeco.ee registreerimistaotluse esitanud Mihkel Hõbejõgi registreeris domeeni eesmärgiga luua rahvusvaheline sisustuskaupu pakkuv veebipood. „Domeeni registripidajaks valisin Cactus Hosting OÜ, kelle juures olen varem kasutanud muid veebi üleval hoidmisega seotud teenuseid,“ ütles Hõbejõgi.

Eesti Interneti SA on Eesti Internetikogukonda esindav ja Eesti maatunnusega domeeninimesid haldav organisatsioon, mille ülesanneteks on Eestiga seotud tipptaseme domeeninimede haldamine ning nende registreerimise korraldamine, Eesti internetikogukonna esindamine piiriüleses internetikogukonnas, sealhulgas Internet Corporation for Assigned Names and Numbers (ICANN)-is, Eesti maatunnusega domeenininimede reeglite ja tasude kehtestamine ning domeeninimede infosüsteemide ja registrite pidamine ning nende kättesaadavuse, usaldusväärsuse ja turvalisuse tagamine.

Kommentaarid

Email again:

Veel uudiseid, sündmusi ja blogipostitusi