Uudised

.ee ja domeenindusega seotud uudised

Tagasi

Domeenivaidluste komisjon andis lahendi Vodafone Group Plc vaidluses domeeninime vodafone.ee üle

Domeenivaidluste komisjon andis lahendi Vodafone Group Plc vaidluses domeeninime vodafone.ee üle. Komisjon leidis, et domeeninimi vodafone.ee oli registreeritud ilma, et registreerijal oleks olnud õigust või õigustatud huvi kõne all olevale domeeninimele.
Vaidlustaja esitas vaidlustusavalduse domeeninime vodafone.ee üleandmiseks 15. mail 2012. Vaidlustaja on maailma suurimaid mobiilside operaatorettevõtteid. Vaidlustusavalduses on vaidlustaja osundanud kokku 10-nele vastavale kaubamärgiregistreeringule. Kaubamärk VODAFONE on Eestis registreeritud 27.06.2002 ning Euroopa Ühenduse registreerimise kuupäevad on 16.04.1998 ning 16.11.2005. 

Vaidlusalune domeenimi vodafone.ee on identne kaubamärgiga VODAFONE.
Kaubamärk VODAFONE on väljamõeldud sõnaline tähis, mis kattub täielikult vaidlustatud domeeninime alamdomeeniga „vodafone“. Puudusid tõendid selle kohta, et registreerijale kuuluks Eestis ja ka väljaspool Eestit õigusi tähisele VODAFONE või, et registreerija on vaidlusaluse domeeninime järele u?ldtuntud või on asunud domeeninime kasutama või on teinud selleks aktiivseid ettevalmistusi. Registreerija ei kasuta vaidlusalusele domeeninimele vastavat nime/ tähist seoses kauba või teenuste pakkumisega ning Vaidlustaja ei ole andnud nõusolekut domeeninime registreerimiseks. Arvestades eelpool toodud asjaolusid, leidis Komisjon, et domeeninimi vodafone.ee registreeriti ilma, et registreerijal oleks olnud õigust või õigustatud huvi domeenimele ning tegi otsuse anda domeenimi vodafone.ee u?le Vodafone Group plc-le.

Lahendi täistekst on avaldatud Eesti Interneti SA veebilehelwww.internet.ee/domeenivaidlused

Vaidluse lahendaja on Domeenivaidluste komisjoni liige Madis Päts.

Kommentaarid

Email again:

Veel uudiseid, sündmusi ja blogipostitusi