Uudised
.ee ja domeenindusega seotud uudised
Domeenivaidluste komisjon andis lahendi Vodafone Group Plc vaidluses domeeninime vodafone.ee üle
Vaidlusalune domeenimi vodafone.ee on identne kaubamärgiga VODAFONE.
Kaubamärk VODAFONE on väljamõeldud sõnaline tähis, mis kattub täielikult vaidlustatud domeeninime alamdomeeniga „vodafone“. Puudusid tõendid selle kohta, et registreerijale kuuluks Eestis ja ka väljaspool Eestit õigusi tähisele VODAFONE või, et registreerija on vaidlusaluse domeeninime järele u?ldtuntud või on asunud domeeninime kasutama või on teinud selleks aktiivseid ettevalmistusi. Registreerija ei kasuta vaidlusalusele domeeninimele vastavat nime/ tähist seoses kauba või teenuste pakkumisega ning Vaidlustaja ei ole andnud nõusolekut domeeninime registreerimiseks. Arvestades eelpool toodud asjaolusid, leidis Komisjon, et domeeninimi vodafone.ee registreeriti ilma, et registreerijal oleks olnud õigust või õigustatud huvi domeenimele ning tegi otsuse anda domeenimi vodafone.ee u?le Vodafone Group plc-le.
Lahendi täistekst on avaldatud Eesti Interneti SA veebilehelwww.internet.ee/domeenivaidlused
Vaidluse lahendaja on Domeenivaidluste komisjoni liige Madis Päts.
Veel uudiseid, sündmusi ja blogipostitusi
_large.webp)
Uudised
Projektikonkurss
Vaata, milliseid projekte toetab EIS kogukonna arendamiseks!
Eesti Interneti SA (EIS) annab igal aastal välja toetusi, mis aitavad arendada ja kasvatada kohalikku internetikogukonda. Sel aastal oli toetusvooru fookuses küberturvalisus ning sellega seotud teadmiste ja oskuste arendamine. Toetusi rahastatakse .ee domeenioksjonitelt saadud tuludest.

Sündmus
Interneti Päev
VAATA OTSE: Interneti Päev võtab luubi alla interneti inimlikkuse
Eesti Interneti Sihtasutus kutsub 2. aprillil osalema tänavusel Interneti Päeval “Inimlikkus Internetis”. Rahvusvahelisel IGF (Internet Governance Forum) formaadil põhineval üritusel lahkame koos valdkonna ekspertide ning kogukonnaga põletavalt päevakajalisi teemasid.
_large.webp)
Uudised
Andmed
Mis juhtub, kui domeeni registreerinud ettevõte lõpetab enda tegevuse?
Eesti Interneti SA (EIS) töötab pidevalt .ee registri andmete kvaliteedi täiustamise nimel. Sel eesmärgil taastasime hiljuti ettevõtete andmete kontrolli äriregistri vastu. Kontrolli kõige olulisem eesmärk on kindlaks teha .ee domeenid, mis kuuluvad kustunud ettevõtetele, et saaksime suunata registreeringut üle andma domeeni tegelikule kasutajale või vabastada see kustutusmenetluse kaudu.
Kommentaarid