Uudised

.ee ja domeenindusega seotud uudised

Tagasi

Eesti Interneti SA ja LHV Pank allkirjastasid laenulepingu

Eesti Interneti SA ja AS LHV Pank allkirjastasid laenulepingu Eesti domeenikorra uuendamise finantseerimiseks

29. oktoobril 2009 allkirjastasid Eesti Interneti SA ja AS LHV Pank laenulepingu, millega finantseeritakse üleminek uuele .ee tippdomeeni haldamise korrale. Eesti Interneti SA poolt allkirjastasid lepingu juhatuse esimees Marek-Andres Kauts ja juhatuse liige Jaak Lippmaa, LHV Panga poolt juhatuse esimees Erki Kilu ja privaatpanganduse juht/juhatuse liige Indrek Nuume. 

Rääkides allkirjastatud lepingust tõmbas Marek-Andres Kauts paralleele 1998. aastal toimunud rahvusvahelise Interneti korralduse uuendamisega ja maailma Internetiorganisatsiooni ICANN käivitamisega. ICANN käivitamine toimus samuti sildfinantseerimise vahendite abil, finantseerijateks olid neli Interneti arengust huvitatud firmat: Cisco Systems, MCI WorldCom, 3Com ja Deutsche Telekom. Eesti Internetiorganisatsiooni käivitamisel on samas rollis LHV Pank.

Erki Kilu tõi välja kaks peamist põhjust, miks LHV Pangal on huvi käimasolevat Eesti Interneti korralduse uuendamist toetada. Esiteks on panga soov, et laiendataks ettevõtete Internetis kui ärikeskkonnas tegutsemise võimalusi, mis ennekõike seisneb domeenireeglite liberaliseerimises ja Eesti domeeninimede kättesaadavuse parandamises. Teiseks on pangal huvi, et oleks tagatud Eesti Internetiruumi turvalisuse kõrge tase.

Lepingu kogusumma on 3 miljonit krooni.


Kommentaarid

Email again:

Veel uudiseid, sündmusi ja blogipostitusi