Uudised

.ee ja domeenindusega seotud uudised

Tagasi

Eesti Interneti SA sai uue põhikirja ning nõukogu liikmed

Eesti Interneti Sihtasutuse (EIS) Nõukogu võttis hiljuti vastu uue põhikirja. Lisaks nimetas majandus- ja kommunikatsiooniminister sihtasutusele kaks uut nõukogu liiget, Luukas Kristjan Ilvese ning Tõnu Grünbergi. Vaatame lähemalt, kuidas muudab uus põhikiri sihtasutuse tegevust ja eesmärke.
Eesti Interneti SA sai uue põhikirja ning nõukogu liikmed

Üheks kõige olulisemaks muutuseks on EISi asutaja,Eesti Infotehnoloogia- ja Telekommunikatsiooni Liidu (ITL), positsiooni muutumine. Kui varasemalt nimetas sihtasutuse Nõukogu liikmed ainult majandus- ja kommunikatsiooniminister, siis uue põhikirja alusel on ITLil õigus teha ettepanek kahe Nõukogu liikme osas. Lisaks muudeti Nõukogu liikme mandaat nelja ning juhatuse liikme mandaat viie aasta pikkuseks – selle otsusega muudeti sihtasutuse juhtimine stabiilsemaks.


Sihtasutuse kuueliikmelises nõukogus lõpetasid töö Andrus Tamm ja Kristo Vaher. Uuteks liikmeteks määrati Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi digiarengu asekantsler Luukas Kristjan Ilves ning ITLi ettepanekul Greenergy Data Centers juhatuse esimees Tõnu Grünberg.

Kaasajastasime ka Nõukogu hääletusreegleid ja asutuse töökorraldust, näiteks sai kirja toimepidevuse reserv ning selle suurus. Reservi ülesanne on kindlustada EISi jätkusuutlikkus erinevates kriisi- ja eriolukordades, lisaks annab see vajaliku varu juhuks, kui .ee domeeni müük peaks järsult langema. Põhikirja viidi lisaks muudatused, mis tulenevad sihtasutuste riigipoolsetest regulatsioonidest, näiteks finantsplaani koostamise kohustus.

Täienduse said EISi eesmärgid, mille hulka kuulub nüüd ka internetihalduse ja internetivabaduse edendamine Eestis. Rahvusliku internetihalduse foorumi (IGF) ehk Interneti Päeva ja Arvamusfestivali arutelude korraldamine ning toetuste jagamine IT teadlikkuse tõstmiseks on kõige olulisemad näited sellealastest tegevusest. Oleme sel eesmärgil tegutsenud juba alates 2014. aastast ning nüüd sai see fikseeritud meie põhikirjas.

Kokkuvõttes sai EISi põhikiri olulised ning vajalikud täiendused. Nõukogu soov oli muuta EISi asutamisel kokku lepitud põhikirja võimalikult vähesel määral, et austada asutajate tahet sihtasutuse loomisel. Täname endisi Nõukogu liikmeid tehtud töö eest ning soovime Luukas Ilvesele ja Tõnu Grünbergile edu uues ametis.

Kommentaarid

Email again:

Veel uudiseid, sündmusi ja blogipostitusi