Uudised

.ee ja domeenindusega seotud uudised

Tagasi

Euroopa domeeniregistrite 59s üldkogu

5.02-06.02 toimub Euroopa domeeniregistreid koondava CENTRi 59s üldkogu. Olulisemad arutlusteemad puudutavad kolmetäheliste ISO riigikoodide (EST) domeenidena (.EST) vabaks laskmist, rahvusdomeenide võitlust illegaalse sisu vastu kodulehtedel ning toimub paneeldiskussioon digitaalsete identiteetide üle.
Üldkogule kogunevad Euroopa domeeniregistrite esindajad erinevatest valdkondadest ja töögruppidest. Üldkogul arutatakse üldisemaid teemasid, mis on hetkel valdkonnas aktuaalsed. 

.ee-le on kõige huvipakkuvam teema kolmetäheliste geograafiliste ISO 3166-1 apha-3 koodide (EST) domeenilõppudena (.EST) vabaks laskmist. Rahvusvaheliselt domeenindust haldava ICANNi erinevad huvigrupid töötavad oma huvide nimel, rahvusvaheliste ülddomeenide ehk gTLD-e (.camera, .shop jne) haldajad on selle poolt, et ka kolmetähelised riigikoodid oleksid vabalt kasutatavad domeenidena ning rahvusdomeenid ehk ccTLD on huvitatud pigem sellest, et riikidel oleks võimalus sõna sekka öelda, kas nende kood peaks vabaks lastama. Siiski, ka kõik rahvusdomeenid pole ühel meelel. Kõigile osapooltele sobivat lahendust otsib Work Track 5, kelle norralasest eestvedaja ka ülevaate annab.

Arutelu alla tuleb rahvusdomeenide ühise seisukohta koostamine illegaalse sisuga võitlemise osas. Lisaks toimub Rootsi, Saksamaa, Šveitsi ning Tšehhi esindajate paneeldiskussioon digitaalsete identiteetide teemal. Ülevaate oma oliulisematest tegevustest annab ICANN ning ühtlasi ka hulk domeeniregistreid.

Üldkogu kokkuvõttest ja täpsemalt räägitust juba varsti .ee blogis!

Täpne päevakava on leitav SIIT

Kommentaarid

Email again:

Veel uudiseid, sündmusi ja blogipostitusi