Uudised

.ee ja domeenindusega seotud uudised

Tagasi

FOTOD JA VIDEOD: Interneti Päev tõi luubi alla mitmed olulised teemad

Tänavune Interneti Päev on edukalt selja taga. Täname kõiki osalejaid ning loodame, et andsime koos ekspertidega palju head mõtteainet nii valimiste mõjutamisest, interneti tulevikust kui ka AI kasutamise võimalustest.
FOTOD JA VIDEOD: Interneti Päev tõi luubi alla mitmed olulised teemad
Meil on hea meel tõdeda, et tänavune Interneti Päev oli äärmiselt sisukas ning pakkus huvi paljudele kuulajatele. 10. aprillil toimunud üritus oli igati edukas ning loodame samaväärset huviliste hulka näha ka järgmistel kordadel.

Päev algas provokatiivse paneeldiskussiooniga, kus võtsime koos Tarmo Jüristo (Salk) ning Katrin Tiidenbergiga (Tallinna Ülikool) luubi alla valimiste mõjutamise. Teemapüstitus oli ajendatud peagi ees ootavatest Euroopa Parlamendi valimistest, millele eelneval perioodil proovivad mitmed erakonnad ja organisatsioonid valijate otsust ühele või teisele poole kallutada. Suur roll on selles ka andmetel, kommunikatsioonil ning kuvandi loomisel. Eesmärkide saavutamiseks kasutatakse erinevaid andmeid ning võtteid ja tegemist pole tegevusega, mis on pelgalt ühe erakonna või maailmavaate esindajate pärusmaa. Seega jõuab mõjutamine ühel või teisel viisil meie kõigini. 


Vaatasime üheskoos ka interneti olevikku ning selle tulevikku. Rääkisime koos digi- ja meediainnovatsiooni ekspertidega interneti ja sotsiaalmeedia algoritmidest kui põhjustest, mis panevad paljud ettevõtted enda sisu loomisel rõhku sisu optimeerimisele. Lisaks puudutasime ka infokülluse ning selles orienteerumisega seotud küsimusi ja diskuteerisime, kuidas saab tavakasutaja kindlaks teha, kas digimaailmas nähtud info vastab tõele või mitte. Kui ühelt poolt võiks selle probleemi lahendamise vastus peituda sisu modereerimises, siis teisalt peame seisma ka sõnavabaduse eest. Seega peame interneti tulevikuga seotud aruteludesse kaasama erinevaid seisukohti ja arvamusi ning silmas pidama interneti globaalset eesmärki.


Üle ega ümber ei saanud ka AI teemast. Praeguseks on juba kindel, et tulevik on AI päralt ning vähe leidub ameteid või valdkondi, mida see ei mõjuta. Seetõttu rääkisime, kuidas saavad tehnoloogia arengut enda kasuks pöörata võimalikult paljud ühiskonna osad. Kui erasektor on tehnoloogia arenguga aktiivsemalt kaasa läinud, siis ekspertide sõnul on näha, et mahajäämist on tööstusettevõtetes ning avalikus sektoris. Lisaks seisame silmitsi kvalifitseeritud tööjõu leidmisega ning aina suuremaks kasvava ümberõppe vajadusega. Kuulajatele kõlas selge soovitus - selleks, et toime tulla AI arenguga, tasub hakata seda juba varakult kasutama kas enda töö- või igapäevases elus. 


Esmakordselt Interneti Päeva ajaloos tutvustasid enda tegevusi ka projektid, mida toetas EIS enda 2023. aasta projektikonkursi raames. Lavale astusid TalTechi ja Tartu Ülikooli esindajad, kelle mõlema projekti fookuses olid noored ja küberturvalisus. EISil on hea meel anda oma panus noorte ja kohaliku internetikogukonna teadmiste arengusse. 

Täname kõiki Interneti Päeva esinejad ja osalejaid ning loodame kõigiga kohtuda juba peagi!

Kommentaarid

Email again:

Veel uudiseid, sündmusi ja blogipostitusi