Uudised

.ee ja domeenindusega seotud uudised

Tagasi

ICANN 43. tippkohtumine keskendub uute gTLD programmile ja domeeniregistri WHOIS andmebaasi akuraatsusele

Täna algaval ICANN 43. kohtumisel San Josés keskenduvad Interneti domeenindusega seotud organsatsioonide liidrid uute geneeriliste tippdomeenide (gTLD) programmi hetkestaatusele, domeeniregistri WHOIS andmebaaside akuraatsuse tagamisele ning mõlemaga seotud väljakutsele küberturvalisuses.
ICANN 43. tippkohtumise peateemaks on uute gTLD programm, arvestades, et vaid täpselt 1 kuu on aega esitada taotlus uue gTLD kasutusele võtuks. Programm toob endaga domeeninimede maailma ajaloolised muudatused võimaldades korporatsioonidel, mittetulundusühingutel ja kogukonna gruppidel hallata oma valitud gTLD. Laialdased muudatused võimaldavad lisaks ladina tähestikule taotleda ka IDN („internationalized domain names“) nimesid kirillitsas, araabia tähestikus või hieroglüüfides.

Kohtumise teine keskne teema on WHOIS andmete akuraatsuse tagamine, mis on küberjulgeolekut kujundava tegurina jõudnud riikide valitsuste huviorbiiti. Lisaks on WHOIS-s sisalduvate andmete õigsuse küsimus uue valguse saanud eelpool mainitud gTLD programmi raames, sest uute geneeriliste tippdomeenide registreerimine võib algatada spekulantide jahi atraktiivsetele domeenidele.

Kohtumisel peab WHOIS akuraatsuse tagamise teemalise ettekande Eesti Interneti SA juhatuse esimees Marek-Andres Kauts.

Kohtumise päevakava on kättesaadav http://costarica43.icann.org/full-schedule

Kommentaarid

Email again:

Veel uudiseid, sündmusi ja blogipostitusi