Uudised

.ee ja domeenindusega seotud uudised

Tagasi

Kosmoseinternet - päästab sõja ja metsaküla?

Internetil on kriitiline roll nii ühiskonna toimimisel kui riigi kaitsmisel. Kuidas tagada vajalik võrguühendus ning küberturvalisus aga kriiside ajal? Eesti Interneti Sihtasutus kutsub kuulama ja kaasa mõtlema Arvamusfestivali arutelul “Kosmoseinternet - päästab sõja ja metsaküla?” laupäeval, 12. augustil kell 14.00. Arutelu toimub Kriisi ja julgeoleku alal.
Kosmoseinternet - päästab sõja ja metsaküla?

Ukraina sõjas tõttas internetiühenduse tagamisel appi Elon Musk ja Starlinki kosmoseinternet. Kas sarnane olukord võib aset leida ka Eestis ning millistel tingimustel saaksime hakkama? Kui sõjaolukorras hakkab interneti saadavus sõltuma ühest ettevõtjast, kas see võib tähendada, et peame Muski käest interneti kasutamiseks luba küsima? Kuidas reguleerida kosmoseinternetti ning tagada vajalik küberturvalisus?

Kosmoseinternet ning selle kasutamine on loonud hulganisti poliitilisi arutelusid ning täiendavaid suundi tehnoloogia kasutamiseks. Näiteks on Euroopa Liit alustanud oma satelliitvõrgu loomisega, mille vajalikkus on esile kerkinud just Ukrainas toimuva valguses. Uus tehnoloogia ei jäta puutumata ka tavatarbijaid ning loonud võimaluse, kuidas viia kiire internet piirkondadesse, kuhu see täna veel jõudnud ei ole. Seega võib kosmoseinternet olla ka võluvits, mille abil viia ühendus ka kõige kaugematesse Eesti nurkadesse.

Arutelus “Kosmoseinternet - päästab sõja ja metsaküla?” astuvad panelistidena üles Välisluureameti peadirektor Kaupo Rosin, EASi ja KredExi ühendasutuse kosmose ja CERNi büroo tiimijuht Madis Võõras ning VAAL Airships OÜ asutaja ja tehnoloogiajuht Rauno Gordon. Arutelu modereerib tehnoloogiaajakirjanik Henrik Roonemaa.


Rohkem infot ja ülekanne Kriisi ja julgeoleku ala aruteludest Facebooki ürituse vahendusel:https://www.facebook.com/events/776740917482558

Kogu tänavuse Arvamusfestivali kava leiad kodulehelt: https://arvamusfestival.ee/kava

Kommentaarid

Email again:

Veel uudiseid, sündmusi ja blogipostitusi