Uudised

.ee ja domeenindusega seotud uudised

Tagasi

Kus, kes on interneti kogukond?

12-13 august toimub Paides järjekordne Arvamusfestival. Sel aastal on arvamusi otsimas ka .ee. Uurime ühiskonna innovatsiooni alal seda, kes või kus on interneti kogukond Eestis ning VUNK innovatsiooni alal seda, milline võiks olla .ee tiigrihüpe. 

Ühiskonna innovatsiooni alal arutleme küsimuste üle, nagu mis või kes on internetikogukond? Kas internetikogukonda on vaja? Miks ei ole vaja? Kui mitte kogukond, siis kes on kogukond? Kellele on internetikogukonda vaja? Kas riigil, tehnoloogiaettevõtetel, kondanikkonnal endal on internetikogukonda vaja? Mis ärgitab või ärgitaks kodanikuühiskonda? - Mis ärgitaks internetikogukonda? - Kas vaid teemapõhisus töötab? Kas vaid millegi-kellegi vastu võitlemine kaasab ja mobiliseerib? - Kuidas jõuda kogukonna ärgitamiseni? Kas kogukond üldse soovib kooduda ja end leida?

Arutelu modereerib tehnoloogiaajakirjanik Henrik Roonemaa, arutlevad EISi nõukogu eesimees Aet Rahe, mõttekoja Praxis kodanikuühiskonna ja riigivalitsemise ekspert Hille Hinsberg, digiõiguste aktivist Märt Põder, digiõiguste aktivist ning vandeadvokaat ning digiõiguste ekspert Karmen Turk. 

Arutelu toimub tandemaruteluna ja jätkub ühikonna alalt vaba mikrofoni alale! Tandemarutelu toimub Eesti Interneti SA ja Anu Nüümse eestvedamisel kahes osas, kummaski eriilmelises arutelublokis püütakse jõuda selgusele, mida tähendab #netikogukond — ja kui see midagi tähendab, siis mida see üldse tegema peaks.

Reedel 12.08 Paide Vallimäel

15‒16:30 "Kes, kus on Eesti Interneti kogukond?" Jälgi FB sündmust Ühiskonna alast

17‒18:30 "Näpud eemale, see on meie Internet!" Järgi ka FB sündmust SIIN

Kohtumiseni Arvamusfestivalil!

Kommentaarid

Email again:

Veel uudiseid, sündmusi ja blogipostitusi