Uudised

.ee ja domeenindusega seotud uudised

Tagasi

Mis toimub Euroopa domeeniregistrites?

17.05-19.05 kogunevad Euroopa domeeniregistreid koondava CENTR-i jamboreel kõik liikmetest koosnevad töögrupid, et jagada informatsioooni ja praktikaid, arutada probleeme ning anda ülevaade oma registritest toimuvast,
Kord aastas kogunevad ligi 200 rahvusdomeenide haldusega tegelevat inimest, kolmel päeval jagavad domeenimaailmas toimuvat haldus-, arendus-, turvalisuse ning turundus-, tehniline ning juriidiline töögrupp.

Esimene päev on tehnilist laadi, kogunevad halduse-, arenduse- ning turvalisuse töögrupid. Kõik töögrupid alustavad traditsioonilise tour de table ringiga, kus riigid annavad lühiülevaate sellest, mis nende rahvusdomeeni juures parasjagu toimumas on. Halduse töögrupis räägib .fr oma avaandmete ning "kustuvate domeenide püüdmise (dropcatching) tõkestamise projektist, arutletakse registripidajate akrediteerimise protsesside üle (.no, .se, .rs), tutvustatakse registripidajate rahulolu-uuringuid (.be, .eu, .pt). Samuti tutvustab .de nende uut süsteemi domeenidega kaubitsejatele. Arendustöögrupis tutvustab .jp oma aredusplatvormi, räägitakse DNS-st (Domain Name System) üle TCP (Transmission Control Protocol), kaasaegsetest krüptoalgoritmidest DNSSECis ning DNS andmete jagamisest, mõõtmisest ja analüüsist. Turvalisuse töögrupp tegeleb turvaintsidentide ja nende haldamisega teoorias ja praktikas, .lv räägib pahavarast, .jp DDos rünnakust Jaapani DNS-le ning .lv oma uuest veebist, mis on arendatud tekstfailidele. Samuti arutletakse väikeste registrite turrvalisuse tagamisest.

Info järgmiste päevade kohta homme ja ülehomme.

Kõikide töögruppide päevakavad leiad seniks SIIT

Kommentaarid

Email again:

Veel uudiseid, sündmusi ja blogipostitusi