Uudised, sündmused ja blogi

Siit leiad kõik meie uudised, blogipostitused ja ürituste, hoolduste ja katkestuste informatsiooni.

Tagasi

Üks mõjuv Google’i otsinguga seotud põhjus, miks eelistada .ee domeeni

.ee on värav eestlasteni – sellest räägib tõsiasi, et igal aastal on üle poole kõikidest Eestis registreeritavatest domeenidest rahvusdomeenid ehk .ee lõpuga aadressid. Registris on tänaseks üle 153 000 .ee aadressi ja domeenide koguarv kasvab jõudsalt!

Üks mõjuv Google’i otsinguga seotud põhjus, miks eelistada .ee domeeni
Tõsi, 14% domeenidest ei pikendata ning parimad neist leiavad uue omaniku domeenioksjonil, ülejäänud aga on taas vabad „kes ees, see mees” põhimõttel ning neid saab registrerida tavamoel akrediteeritud registripidajate juures.


Ilmselt ei ole ühtegi veebilehe omanikku, kes ei tahaks, et ta Google’i kaudu võimalikult hästi välja tuleks. Kõik võitlevad tähelepanu eest ning otsimootoritele enda nähtavamaks tegemisest (SEO) on juba aegu tagasi saanud omaette ärivaldkond.

Kuid veel enne igapäevaseid SEOga seotud tegevusi on tarvis teha kaks põhimõttelist valikut. Üks neist mõistagi veebilehe nimi, mis võiks olla tabav, lühike, eristuv ja helipildilt arusaadav. Muide, ka sel aastal toimub Keeleameti nimekonkurss, kus otsitakse ka kõige kaunimat rahvusdomeeni. 

Teine on aga see, millise tunnusega domeen enda ettevõtmise jaoks hankida. Nüüd tulebki mängu üks mõjuv .ee domeeni eelis, ja nimelt:

kui Google’i päring tehakse Eestist, eelistatakse eespool kuvada Eesti rahvustunnusega ehk .ee domeene (nn ccTLD ehk country code Top Level Domain).

Mõistagi ei ole see argument juhul kui lehe sihtturuks on välisriigid. Kuid Eesti puhul tasub seda teadvustada ja oluliseks pidada. Sest nähtavus on A ja O.

Kommentaarid

Email again:

Veel uudiseid, sündmusi ja blogipostitusi