Uudised, sündmused ja blogi

Siit leiad kõik meie uudised, blogipostitused ja ürituste, hoolduste ja katkestuste informatsiooni.

Tagasi

Algas nimekonkurss "Ehe Eesti - Eesti ettevõttele eesti nimi 2023", kus otsitakse ka Eesti kauneimat rahvusdomeeni

Emakeele Selts, Keeleamet, Eesti Keelenõukogu, Haridus- ja Teadusministeerium ning Eesti Interneti SA kuulutasid välja ettevõttenime võistluse “Ehe Eesti – Eesti ettevõttele eesti nimi 2023“. Algatus saab teoks kaheksandat korda ning juba kolmandat korda otsitakse konkursil ka Eesti kauneimat .ee aadressi.
Algas nimekonkurss
Võistluse eesmärk on juhtida ettevõtjate ja avalikkuse tähelepanu avaliku ruumi võõrkeelestumisele ning väärtustada eestikeelseid äri-, ettevõtte- ja domeeninimesid.

Head lugejad, kes te olete endale viimase aasta jooksul registreerinud mõne tabava nimega .ee domeeni (registreeritud mitte varem kui 14.03.2022) - andke endast märku ja saatke oma domeen konkursile!

Žürii liige, Haridus- ja Teadusministeeriumi keelepoliitika osakonna nõunik Sirli Zupping julgustas kõiki soovijaid kandidaate esitama: „Märgakem nutikaid ja selgeid eesti ettevõttenimesid ning esitage need nimevõistlusele. Mu meelest on sümpaatsed sellised nimed, mis on hõlpsasti kasutatavad nii Eestis kui ka rahvusvaheliselt, lisaks annan oma poolehoiu alati sellistele ettevõttenimedele, mille taga on nutikas kujunemislugu.“

Nimekandidaate saab esitada seitsmes kategoorias (teenindusettevõte, tootmisettevõtte, aasta uustulnukas, vabaühendus, haridus- ja kultuuriasutus, õpilasfirma ning .ee internetiaadress ehk rahvusdomeeni nimi).

Kandidaatide esitamise tähtaeg on 15. september 2023 otselingil bit.ly/EheEesti2023. Võistluse tulemused tehakse teatavaks Emakeele Seltsi kodulehe emakeeleselts.ee kaudu oktoobri alguses ettevõtjate nädala jooksul.

2022. aasta võitjad kategooriate kaupa:

Rahvusdomeeninimi: pinnavormijad.ee
Ära märgiti ka kriba.ee, diginipid.ee

Õpilasfirma: OÜ Sörmik
Ära märgiti NutiMuti, Lebo

Aasta uustulnuk: OÜ Kriba Kommunikatsioon
Ära märgiti Tiidu kuldkäed OÜ, OÜ Stilingvist

Teenindusettevõte: OÜ Tikupoiss
Ära märgiti OÜ Sorav Orav, OÜ Kapsalokk

Tootmisettevõte: OÜ Vahvärk
Ära märgiti Lükkepakk OÜ, Pagar Võtaks OÜ

Haridus- ja kultuuriasutus: OÜ Pillikeel
Ära märgiti Nipitiri diginipid, Kirjatäht OÜ

Vabaühendus: Saunaministeerium MTÜ
Ära märgiti Feministeerium (MTÜ Oma Tuba)

Žüriisse kuuluvad Eesti Interneti Sihtasutuse, Eesti keelenõukogu, Eesti Väike- ja Keskmiste Ettevõtjate Assotsiatsiooni, Emakeele Seltsi, Haridus- ja Teadusministeeriumi ning Keeleameti esindajad.

Kommentaarid

Email again:

Veel uudiseid, sündmusi ja blogipostitusi