.ee on meie rahvusdomeen ja mõeldud info jagamiseks eestimaalaste ning kogu maailmaga. Veebileht on sinu ettevõtte visiitkaart internetis. .ee domeen on Eestis kõige levinum ning kaasmaalastele ka kõige tuttavam. Kõigele lisaks tõstab Google Eestist tehtud päringutele antavate vastuste hulgas .ee aadressid teistest ette. Tegemist on tõhusa viisiga suurendada enda kodulehe SEO-d ehk parandada enda nähtavust internetis ja erinevates otsingumootorites.


Miks registreerida .ee domeen?


Lisaks sellele, et .ee on digitaalne värav eestimaalasteni, on veel mitmeid põhjuseid maatunnusega tippdomeeniga nime registreerimiseks:

  • Koduleht on sinu ettevõtte visiitkaart ning aitab rääkida sinu lugu just selliselt, nagu soovid. Veebiaadress on ettevõtete jaoks ka olulise turundusväljundiga, mis täiendab kohalolekut sotsiaalmeedias.

  • Koduleht loob klientides usaldusväärsust ning professionaalse kuvandi sinu ettevõttest - koos domeeniga saad luua ka samanimelise meiliaadressi.

  • Veebileht tagab ettevõtte kohaloleku internetis ka juhul, kui sotsiaalmeedia kanalid on kaaperdatud või lakkavad töötamast. Lisaks vähendab teistest teenusepakkujatest sõltumist ka omanimeline e-posti aadress.

  • Domeeni registreerimine kindlustab, et sinu ettevõtte nimega domeeni ei kasuta keegi teine. .ee domeen tasub registreerida ka juhul, kui pakud tooteid või teenuseid välisturule - nii saad kindel olla, et kohalikul turul ei kasutata sinu ettevõtte nimega veebiaadressi pahatahtlikel eesmärkidel.


Ole esimene!

.ee veebiaadresse registreeritakse “kes ees, see mees” põhimõttel - seega tasub enda ettevõtte nimega domeen registreerida esimesel võimalusel.

Domeeninime registreerimisel rakenduva printsiibi järgi võib tulla ette aga olukordi, kus domeeninimi registreeritakse isiku poolt, kes ei pruugi olla vastava nime suhtes heauskselt meelestatud. Kui toimub tahtlik domeeninime kaaperdamine, on võimalik pöörduda Eesti Interneti Sihtasutuse juurde moodustatud Domeenivaidluste Komisjoni  poole.


Kuidas registreerida oma .ee domeen?

Domeeni registreerimiseks veendu esmalt, et see on vaba. Kui see nii on, saad domeeni registreerida endale meelepärase registripidaja kaudu. Lisaks nime valikule pead ka otsustama, kui pikaks ajaks domeeni soovid – lühem registreerimisperiood aitab rahavoogu paremini juhtida, kuid pikem periood vähendab registreeringu pikendamisega seotud halduskoormust ja kaitseb inflatsiooni eest. .ee domeene saab registreerida kolmest kuust kümne aastani, lisaks on domeeninimes võimalik kasutada ka täpitähti.


Domeenioksjonid

Paljud domeenid on juba registreeritud, kuid sellest ei tasu lasta end morjendada. Hoia pilk peal meie Oksjonikeskkonnal, kuhu jõuavad iga päev registreerimiseks vabanevad domeenid - olgu nendeks kustuvad, reserveeritud või blokeeritud domeenid. Eksklusiivselt on kuni 2024. aasta kevadeni võimalik saada Eesti kohanimedega, riikide nimedega või ühemärgiliste domeenide omanikuks.


Kaitse enda domeeni!

Küberruumis on muutumas aina olulisemaks enda ja oma klientide tõhus kaitsmine. Kodulehte turvalisust saad mugavalt suurendada turvavõtmete süsteemi DNSSEC abil, mille saad domeenile lisada koos selle registreerimisega – uuri selle kohta kindlasti oma registripidajalt või nimeserveri teenuse pakkujalt. DNSSEC ei luba pahalastel suunata sinu kodulehe kasutajaid sarnase väljanägemisega lehele andmete õngitsemise eesmärgiga. DANE lisab turvalisust aga e-postile. Kui oled .ee veebiaadressi juba registreerinud, saad DNSSEC ja DANE turvalaiendused lisada manuaalselt.


Elektroonilise isikutuvastuse tulevik

Kui sinu ettevõtte pakub tarkvaralahendusi või teenuseid, mille puhul on oluline tuvastada teenuse lõppkasutajaid, siis meil on just sinule sobiv lahendus – eeID. Tegemist on rahvusvahelise haardega tugeva autentimislahendusega, mis rakendab erinevaid elektroonilist isikutuvastust võimaldavaid lahendusi. Saad endale vaid ühe liitumise ja liidestamisega ligipääsu erinevatele riiklikele ja rahvusvahelistele isikutuvastuse lahendustele ning vabaned nendega seotud halduskoormusest. Tänud FIDOle pakume teenusega ka rahvusvahelist haaret ning paroolivaba autentimist. Seega toome ettevõteteni isikutuvastuse tuleviku, mis on paindlik ja mugav, kuid samas ka äärmiselt tõhus ja turvaline. Loe eeID teenuse kohta pikemalt meie kodulehelt!


Ole kursis valdkonna arengute ja uudistega!

Internet on suur ning arenev: ole kursis interneti- ja domeenivaldkonna viimaste arengute ja trendidega Eesti Interneti Sihtasutuse kanalite kaudu. Jagame kasulikke nippe, teeme kokkuvõtteid rahvusvahelistest konverentsidest ja trendidest ning jagame infot erinevate ürituste kohta. Jälgi meie tegemisi Facebooki, Twitteri  ja LinkedIni vahendusel. Telli endale kogu oluline info mugavalt ka meilile liitudes meie igakuise uudiskirjaga.