Veebileht on sinu visiitkaart internetis. .ee domeen on Eestis levinuim ja seega kaasmaalastele kõige tuttavam. Kõigele lisaks tõstab Google Eestist tehtud päringutele antavate vastuste hulgas .ee aadressid kõrgemale positsioonile.


Kes ees, see mees!

.ee veebiaadresse registreeritakse “kes ees, see mees” põhimõttel ja seega tasub enda nimega või meelepärane domeen registreerida esimesel võimalusel. Kas sinu nimega domeen on veel vaba? Kontrolli seda meie kodulehelt!


Miks registreerida .ee

veebiaadress?

Põhjuseid selle tegemiseks on mitmeid:

  • Oma nimega veebiaadressi registreerimisega kindlustad, et seda ei tee keegi teine.

  • Oluline on see ka tuleviku vaates - domeen tasub registreerida varakult ka siis, kui oled mõelnud enda ettevõtte loomisele või oma tegevuste tutvustamise peale mõne aasta pärast.

  • .ee veebiaadressi registreerimisel on sul suurepärane võimalus kasutada ka täpitähti - seega ei pea nimi ja selle tähendus domeeninimes muutuma.

Domeeni registreerimise järel saad selle kasutusele võtta ka e-posti aadressina. Nii kontrollid ise oma identiteeti internetis ka ei sõltu teenusepakkujast või nende tingimuste muudatustest.


Kuidas valida hea domeeninimi?

Domeeninimi võiks olla võimalikult lühike, konkreetne, eristuv ning anda aimu sellest, millega tegeled või kes sa oled. .ee veebiaadresside puhul on võimalik kasutada täpitähti - saad ilma probleemideta valida ka ehedalt eestimaise nime. Lisaks nime valikule mõtle läbi ka domeeni registreerimise perioodi pikkus. Lühem periood on ühekordselt küll väiksem kulutus, kuid pikk registreerimisperiood vähendab domeeniga seotud halduskoormust ja tagab kaitse hinnamuutuse eest. Täna saad valida veebiaadressi registreerimise pikkust kolmest kuust kuni kümne aastani.Domeeninimi valitud, kuidas seda registreerida?

Kui oled leidnud enda jaoks sobiva domeeninime, saad selle registreerida kolme lihtsa sammuga:

  • Esmalt veendu meie kodulehel, et domeen on vaba.

  • Vali meelepärane registripidaja meie akrediteeritud registripidajate seast.

  • Registreeri endale domeen registripidaja vahendusel soovitud perioodiks. Pea meeles, et domeeni registreeringut saab alati pikendada.
Soovitud domeen on juba registreeritud?

Paljud .ee domeenid on juba registreeritud, kuid sellest ei tasu lasta end morjendada. Hoia pilk peal meie Oksjonikeskkonnal, kuhu jõuavad iga päev registreerimiseks vabanevad domeenid - olgu nendeks kustuvad, reserveeritud või blokeeritud domeenid.

Domeenioksjonilt saadud tulud investeerime tõhusama ning turvalisema .ee arendamisesse ning toetame igal aastal ka IT-alaste teadmiste arendamisega seotud projekte. Seega annad oksjonil osalemisega ühiskonda ka oma panuse.Ole kursis interneti arengutega!

Eesti Interneti Sihtasutus korraldab igal aastal erinevaid üritusi ning vahendab interneti valdkonnaga seotud uudiseid ja analüüse. Meie kodulehel olevast blogist leiad mitmeid kasulikke nippe ning põnevaid teadmisi, igal kevadel kutsume sind osalema aga Interneti Päevale ning augustis Arvamusfestivalile. Jälgi meie tegemisi ka Facebooki, LinkedIni ja Twitteri vahendusel ning telli endale meie igakuine uudiskiri.