Uudised, sündmused ja blogi

Siit leiad kõik meie uudised, blogipostitused ja ürituste, hoolduste ja katkestuste informatsiooni.

Tagasi

Don’t be discouraged by the size of your network – inspire one person and you are doing good @centr marketing

CENTRi marketing koosolekud on ainulaadne võimalus näha, mida teevad selles vallas teised Euroopa domeeniregistrid. Sel korral võtsin koju kaasa idee - 3 1s otsing ehk üheskoos domeeni-, kaubamärgi- ja äriregistri online päring.   

Aasta tagasi toimus Tallinnas Euroopa domeeniregistreid koondava CENTRi turundus- ja kommunikatsiooniinimeste kogunemine. EISi arendusjuht ütles pärast meiega koos veedetud päeva, et peaehitus olla meil ikka väga erinev arendusinimeste omast. Ilmselt on tal õigus. Me pidavat ka palju rääkima. Ilmselt on tal ka selles õigus. Aasta hiljem saime taas palju rääkida. Ühele väikesele domeeniregistrile on CENTRi koosolekud ainulaadne võimalus saada ühes ruumis kokku enamike Euroopa riikide kommunikatsiooniinimestega. Tuleb küll tunnistada, et see on suuremate riikide mitme-mehe show, aga õppida on nii mõndagi ja eks ka meil on mida näidata.  Nagu on öelnud Guy Kawasaki Don’t be discouraged by the size of your network – inspire one person and you are doing good. 

Aga, mida meie siin võiksime rakendada - ehk, mis inspireeris mind? 

Online register x3
Kuidas oleks kui teeks koostööd Eesti äri- ja kaubamärgiregistriga, et aidata alustavaid ettevõtteid?  Arendaks teenuse, otsingumootori, millega saab alustav ettevõtte korraga otsida või kontrollida nii ettevõtte nime, kaubamärki kui ka domeeninime. Jääb ära onlinekäik äriregistrisse, kaubamärgiregistrisse ja www.internet.ee või registripidajate domeeniotsingusse. Igati jumekas! Et mitte au endale võtta, sellise idee on teostanud norrakad. Huvi korral vaata www.navbesok.no. 

Turundussuund - ettevõtted
Üsna sarnase lähenemise on endale võtnud Holland, kes teeb turundamisel enim koostööd kohaliku kaubandus-tööstuskoja ning äriregistriga. Miks? Sellepärast, et enamik domeeni registreerijaid on ettevõtted ning eraisikud vaatavad sotsiaalmeedia platvormide poole, mida muu hulgas siis ka huvitegevuseks kasutatakse. Ka meil on ettevõtetele registreeritud domeene kordades rohkem kui eraisikutele, kuid me ei ole e-riigis siiski veel alla andnud. Ka Rootsi domeeniregister on läinud huvitavat teed ning domeeninduse osale nende äris otseturundust ei tee, panustavad otsejoones vaid registripidajatele. Neid toetades, loomulikult.

1-tähelised domeenid vabaks!
Domeenireeglid lubavad .ee all registreerida domeene, mis on 2 kuni 63 tähemärki pikad. Ühetäheliste ressurss on varasalves. Osad registrid kasutavad neid nimeserverite aadressideks ja seetõttu on see ressurss neile ka vajalik. Teadlikumad kodanikud ikka kirjutavad meile aeg-ajalt sooviga registreerida endale ühetäheline domeen. Oleme mõlgutanud mõtteid, et ehk peaks selle ressursi avama. Just seda tegid austerlased, kes lasid vabaks kõik oma reserveeritud ja ühe- ning kahetähelised domeenid. Nad müüsid sellega 1117 domeeni koguhinnaga 1 miljon eurot. Kõige kõrgema hinnaga müüdi näiteks c.at, järgnesid e.at ja f.at. Ühetähelised on ressurss, millele tahaksid paljud küüned taha saada. Lühikesed, löövad ja meeldejäävad.

Need olidki ehk 3 kõige inspireerivamat lugu. Ideed on .ee meeskonnale välja käidud! 

Kommentaarid

105.02.2021

555

105.02.2021

555

105.02.2021

555

105.02.2021

555

105.02.2021

555

Email again:

Veel uudiseid, sündmusi ja blogipostitusi