Uudised, sündmused ja blogi

Siit leiad kõik meie uudised, blogipostitused ja ürituste, hoolduste ja katkestuste informatsiooni.

Tagasi

.ee on oma, see on identiteedivärk

Väisasime .ee meeskonnaga esmakordselt Arvamusfestivali, otsisime interneti kogukonda ja kogusime inimestelt mõtteid rahvusdomeeni tulevikust. Eestlane on oma loomult konservatiivne ehk .ee Arvamusfestivali vol 1.

Esimest aastat käisime Arvamusfestivalile välja oma aruteluteemad, mis peegeldavad valukohti meie .ee maailmas. Pean ausalt tõdema, et meie endagi üllatuseks kõnetasid neist kaks ka Arvamusfestivali meeskonda. Tahaksin Teiega täna jagada neist üht.

Kas just valukoht, aga kindlasti igapäevane arendusjuhi mõttekoht on see, milline võiks olla .ee domeeni tulevik. Kas .ee on Eesti asi, või maailma asi või mõlemat? Kaaperdasime Telia lahkel loal VUNKi innovatisooniala, andsime inimestele esmakordselt ajaloos võimaluse omakorda kaaperdada .ee säutsukonto. Terve Arvamusfestivali reedese päeva uurisime, milline võiks olla rahvusdomeeni .ee tiigrihüpe. Kuhu peaks rahvusdomeeni areng jõudma? Viimastel aastatel on internetiruumi lisandunud üle tuhande uue domeenilõpu nagu .cloud, .paris, .berlin ... Kas Eestil oleks vaja oma .tallinnat, .est-i?

Eestlane vaatab talle tehnikavidinaga lähenevat inimest küll kurjakuulutava umbusuga, kuid on seejuures õnneks piisavalt uudishimulik. Kaubanduskeskustes varitsevad pensioni- ja teleteenuste "kelmikad" noormehed ja neiud ei ole inimesi päris ära hirmutanud.

Mõnevõrra oodatud oli reaktsioon ja küsimused "kas .ee = domeen" või "mis see domeen üldse on", kuid mõnevõrra ootamatu oli eestlase konservatiivsus. Eesti internetiseeritud e-riigi kodanikud armastavad ikkagi harjumuspärast, tuttavat ja eelkõige sooja emotsiooni. Eeltoodud küsimustele vastas ja arutles hulk Eesti inimesi järgmist:

".ee on väike Eesti asi" 
"Mõni asi võiks olla stabiilne, .ee lihtsalt on"
".ee on oma, see on identiteedivärk" - Tiia ja Maire
"pole mõtet luua uut rahvuslippu - kasutame edasi ühte sissetöötatud domeeni" - Riina
"Ei igatse .eesti ja .tallinna, võtame eesmärgiks, et aastal 2020 on üks miljon rahvusdomeeni, mis meid ühendab!" 
"Rahvusdomeen võiks jääda armsalt koduseks, mitte olla nagu tuulelipp, mida iga püha puhul vahetada"
"Kasutame ühtset eesti domeeni ja edendame Eesti brändi!"
"Aga miks ei ole kōik Eesti veebisaidid .ee lōpuga? Vōiks ju :)"
".ee tõstab usaldust. domeeni ja turvaserti peaks müüma koos" - Margus

(kõik säutsud leiad meie Twitterist Eesti_Internet ning viitega #arvamusfestival #ipäev).

Aktsiooni võiks kokku võtta Tiia ja Maire mõttega, et kas igas asjas peab alati otsima midagi uut. Parendame ja arendame seda, mis meil juba on. Arutasime hiljem omavahel, et tulemus oli ootamatult positiivne. Ma ei ole kindel, et saime vastused kõikidele küsimustele, mida esitasime või tahtsime esitada tulevikust või tiigrihüppest, kuid saime kinnituse täiskäigul edasi minna. .ee on oma, see on identiteedivärk! Püüame jõuda inimestele lähemale, laiendame teenuseid, teeme kättesaadavuse lihtsamaks. Mida veel?

Pildigalerii leiad meie FB lehelt. Ja, suur aitäh Timole ja Helenile minu ideega kaasa minemast!

Kommentaarid

105.02.2021

555

105.02.2021

555

105.02.2021

555

105.02.2021

555

105.02.2021

555

Email again:

Veel uudiseid, sündmusi ja blogipostitusi