Uudised, sündmused ja blogi

Siit leiad kõik meie uudised, blogipostitused ja ürituste, hoolduste ja katkestuste informatsiooni.

Tagasi

.ee revolutsioon “oksjonikeskkond” on saanud kasutajatingimused

EIS võttis 2016. aastal vastu otsuse muuta seda, kuidas domeenindus toimib. Oleme aastaid tegelenud piisapüüdmise (inglise keeles dropcatching) probleemiga, lahenduseks arendame kustuvate domeenide oksjonikeskkonna. Oksjonikeskkonda ennast on oodata lähikuudel, lõppkliendile mõeldud kasutajatingimused leiad aga juba .ee veebist.

.ee revolutsioon “oksjonikeskkond” on saanud kasutajatingimused
Piisapüüdmiseks nimetame tegevust, kus uuesti registreeritakse äsja kustunud domeene. Probleemiks muutub see siis, kui professionaalsed kustuvate domeenide püüdjad, kellel on tehniline võimekus domeen ära registreerida, teevad seda sisuliselt samal sekundil kui domeen kustub.  Domeenioksjoni keskkonnas on registreerijatel võrdsed võimalused domeeni kasutamise õigus endale saada.
 
  • Oksjonid hakkavad toimuma pimeoksjoni vormis, kus pakkujad ei näe teiste pakkumisi või kas üldse on keegi pakkumise teinud. Näha on vaid alghind ning oksjoni lõpuni jääv aeg. Nii eemaldame valemist hasartmängu. 
  • Domeenid lähevad oksjonile 24 tunniks (00.00-23.59). 
  • Kõik domeenid, millele ei tehta ühtegi pakkumist, vabanevad senisel viisil registreerimiseks “kes ees, see mees” põhimõttel.
  • Oksjonile minevate domeenide nimekiri avaldatakse oksjoni päeval EISi kodulehel.
  • Oksjonile läheb .ee domeeni eelisõiguse soetamine;
Oksjoni tulemusena omistatakse registreerimise õigus reaalse registreeringu asemel. See tähendab, et oksjoni võitja peab pöörduma oma registreeringu vormistamiseks endale sobiva registripidaja juurde ja maksma lisaks tavapärase domeeni registreerimise tasu. Seda seetõttu, et EIS ise lõppkasutajatele registreerimise teenust ei paku, vaid kasutab selleks oma partnereid - registripidajaid.

Domeenioksjoni keskkonna teenust saavad kasutada kõik, kes on end registreerinud keskkonna kasutajaks ja avanud kasutajakonto. Ühel kasutajal saab olla üks kasutajakonto.
 
  • Oksjonikeskkonna kasutajalepingu leiad siit. Palun pööra erilist tähelepanu kasutaja õigusi ja kohustusi puudutavatele punktidele.

Kommentaarid

105.02.2021

555

105.02.2021

555

105.02.2021

555

105.02.2021

555

105.02.2021

555

Email again:

Veel uudiseid, sündmusi ja blogipostitusi