Uudised, sündmused ja blogi

Siit leiad kõik meie uudised, blogipostitused ja ürituste, hoolduste ja katkestuste informatsiooni.

Tagasi

#EURODIG 2018 - meie digitaalse tuleviku innovatiivsed strateegiad

Üheteistkümnes EuroDIG ehk European Dialogue of Internet Governance toimus 4.-6. juunil Tbilisis, Gruusias. EuroDIG ei ole konverents, see on läbi aasta toimiv dialoog huviliste vahel, mis kulmineerub kord aastas aruteluplatvormiga, kus diskuteeritakse üle Euroopa inimeste enda esitatud teemade üle.
#EURODIG 2018 - meie digitaalse tuleviku innovatiivsed strateegiad
Aruteluplatvorm toimus sel korral peakirja all "Meie digitaalse tuleviku innovatiivsed strateegiad). EuroDIG-ile on oma aruteluteema võimalik esitada igal ühel, lisainfo leiad siit. EuroDIGi raames toimub platvorm ka noortele (YouthDIG), millega antakse noortele eraldi võimalus aruteluteemasid korraldada, panustada ja end tuleviku EuroDIG-idel osalemiseks ette valmistada.

2018 EuroDIG-i peamised aruteluvaldkonnad olid: 1. juurdepääs internetile ja digitaalne kirjaoskus; 2. Interneti halduse ökosüsteemi areng; 3. inimõigused; 4. innovatsioon ja majandusküsimused; 5. meedia ja sisu; 6. turvalisus ja kuritegevus; 7. tehnilised küsimused; ning 8. valdkondadevahelised küsimused. Detailsemalt räägiti erinevate valdkondade all näiteks autoriõiguste reformist Euroopas, asjade internetiga tekkivatest majanduslikest võimalustest ning turvalisuse väljakutsetest, blockchain-ist kui konkurendist riikidele, domeeninimede süsteemi väljakutsetest ja võimalikust funktsionaalsusest tulevikus, tehisintellektist, sellega seotud eetikast ning tulevikutööst.

Lisaks toimus selgitav töötuba sellest, kuidas töötab domeeninimede süsteem. Töötuba korraldas meie Euroopa domeeniregistreid koondav CENTR.

Kõige põnevam oli sarnaselt .ee Interneti Päevale ka EuroDIG-il toimunud Krüptopidu, kus huvilised said spetsialistidelt abi küsida, kuidas krüpteerida e-kirju, milliste veebilehtisejatega turvalisemalt interneti sirvida, milliseid sõnumivahetuse platvorme kasutada, jne.

Täpse programmi, arutelude selgitused ja ürituse järgselt ka sessioonide videod leiad siit.

Aastal 2017 toimus EuroDIG Tallinnas!

(Foto: EuroDIG.org)

Kommentaarid

105.02.2021

555

105.02.2021

555

105.02.2021

555

105.02.2021

555

105.02.2021

555

Email again:

Veel uudiseid, sündmusi ja blogipostitusi