Uudised, sündmused ja blogi

Siit leiad kõik meie uudised, blogipostitused ja ürituste, hoolduste ja katkestuste informatsiooni.

Tagasi

ICANN Studienkreis Tallinnas ehk interneti arengutest kõrgeimatega peadega

.ee võõrustab Tallinnas rahvusvahelist kõrgetasemelist paneeli, kus arutletakse üldisemalt interneti ning rahvusvaheliselt domeenindust haldava ICANNi tegevuse arengute üle. Eesti arengute arutellu annavad oma panuse Siim Sikkut, Taimar Petekop ning Marina Kaljurand ja Heiki Sibul. Arutletkse näiteks küberturvalisuse, interneti halduse, ICANNi ning uute rahvusvaheliste ülddomeenide taotlusringi tuleviku üle. 
ICANN Studienkreis Tallinnas ehk interneti arengutest kõrgeimatega peadega

Programmist leiab arutelusid kaasamisest ja MSM mudeli (inglise keeles Multi Stakeholder Model) töötamisest, küberturvalisusest koos interneti haldusega, ICANNi probleemidest, samuti ei saa mööda mais jõustunud uuest andmekaitsemäärusest ning võimalikust uuest rahvusvaheluste ülddomeenide taotlusringist. Kas meil on vaja uut taotlusringi ülddomeenide nagu .brand, .agency? Kas registripidajad on sellest huvitatud? Kogukond?

Osalejate seas on nii rahvusvaheliste organisatsioonide juhte, näiteks ICANNi tegevjuht ja president Göran Marby ning Iirimaa registripidaja Blacknight juht Michele Neylon.

Eesti arengute arutellu annavad oma panuse Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi side ja riigi infosüsteemide asekantsler Siim Sikkut, Riigi Infosüsteemi Ameti peadirektor Taimar Petekop ning rahvusvahelist küberstabiilsuse komisjoni (Global Commission on the Stability of Cyberspace – GCSC) juhtiv Marina Kaljurand. Siim Sikkuti ettekande ICANN Studienkreis kõrgetasemelises paneelis lõpetas tabav tsitaat: “e-Estonia - these are not technical projects, these are projects of change”. See on tähelepanek, mis sobib ka selle sündmuse aruteludesse interneti tulevikust.

NGO ICANN Studienkreis on algatus, kuhu algselt kogunesid saksakeelt kõnelevad kogukonna liikmed ehk domeeniregistrid .de, .ch, .li ja .at. Nüüdseks on see muutunud rahvusvaheliseks algatuseks, kus kõrgemad pead interneti, tehnoloogia, domeeninduse arengutest arutlevad.

Kava leiad siit https://www.icann-studienkreis.net/programme/

Kommentaarid

Email again:

Veel uudiseid, sündmusi ja blogipostitusi