Uudised, sündmused ja blogi

Siit leiad kõik meie uudised, blogipostitused ja ürituste, hoolduste ja katkestuste informatsiooni.

Tagasi

Kontrolli enda e-posti ja identiteeti internetis - registreeri oma .ee!

Telia müüb oma online.ee keskkonna ning alates augustis hakkab e-posti teenust pakkuma uus omanik. Muudatus puudutab näiteks hot.ee ja neti.ee lõpuga meiliaadresse. Kuidas aga kontrollida kõige paremini enda e-posti ja identiteeti internetis? Loomulikult oma .ee domeeniga.
Kontrolli enda e-posti ja identiteeti internetis - registreeri oma .ee!

8. augustist läheb online.ee keskkond Telia käest uue omaniku kätte. Muudatus puudutab kõiki @online.ee, @hot.ee, @suhtlus.ee, @neti.ee, @estpak.ee, @solo.ee, @estnet.ee ja @vnet.ee lõpuga e-posti teenuse kontosid.

Müügitehingu tulemusena liiguvad kõik nimetatud aktiivsed e-posti kasutajakontod uue teenusepakkuja juurde. Aktiivseks kontoks loetakse seejuures neid kontosid, mida on viimase 12 kuu jooksul kasutanud või sinna online.ee keskkonnas vähemalt korra sisse loginud. Mitteaktiivsed online.ee keskkonna kasutajakontod aga kustutatakse, peale mida pole võimalik konto sisu (sh e-kirjad, kontaktid, märkmed) taastada.

Online.ee kasutajad, kes ei soovi teenust uue teenusepakkuja keskkonnas ja tingimustel kasutada, saavad soovi korral enne müügitehingu jõustumist teenuse kasutamise lõpetada ja oma konto kustutada.

Kõige kindlam viis enda e-posti ja identiteedi kontrollimiseks internetis on oma .ee domeeni registreerimine. Kindlustad endale nii ka omanimelise domeeni õigused, et see ei satuks kolmanda isiku kätte, kuna registreerimisel kehtib reegel “kes ees, see mees”.

Miks on see oluline? Teenusepakkuja domeeninimest sõltuvad kasutajad peavad paratamatult olema nõus oma teenusepakkuja tingimustega. Ebasoodsate muutuste korral võib tekkida olukord, kus jääd praktiliselt sunnismaiseks. Kui omad hetkel näiteks @online lõpuga e-posti aadressit ning kasutad seda paljudes kohtades enda kontaktina, tähendab see sinu jaoks peagi 60-euro suurust väljaminekut aastas. Selles olukorras on lahenduseks kaks valikut:

  1. a) kas nõustud teenusepakkuja tingimuste muutmise tõttu 60-eurose aastatasuga või

  2. b) teed uue e-posti aadressi ning muudad selle kõikide portaalide kontaktide all ära;

Kui registreerid endale aga .ee domeeni ning e-posti aadressi (näiteks nimi@domeeninimi.ee), kuulub domeen sulle. Sellisel juhul jääb kontroll e-posti ja identiteedi osas inimesele endale. Lisaks ei pea teenusepakkuja tingimuste muutumisel loobuma kasutuselolevast aadressist ning väldid kirjeldatud olukordi ka tulevikus.

Domeeninime registreerimine on lihtne ja kiire! Meie kodulehelt leiad juhendi domeeninime registreerimiseks ning kõik akrediteeritud registripidajad, kelle vahendusel seda teha.

Kommentaarid

Email again:

Veel uudiseid, sündmusi ja blogipostitusi