Uudised, sündmused ja blogi

Siit leiad kõik meie uudised, blogipostitused ja ürituste, hoolduste ja katkestuste informatsiooni.

Tagasi

KüberPähkleid on purustanud juba üle 7000 kooliõpilase

Euroopa Küberkaitse Kuu raames korraldatakse Eestis TalTechi juhtimisel ja Eesti Interneti Sihtasutuse ning Kaitseministeeriumi toel KüberPähkli uuringut 4.-9. klassidele. Uuringus on võimalus õpilastel ennast proovile panna algtaseme teadmistes nii digitaalses ohutuses kui ka krüptomõistatustes.
KüberPähkleid on purustanud juba üle 7000 kooliõpilase
Tänaseks on KüberPähkli uuringus osalenud juba üle 7000 õpilase, kellest 4000 on 4.-5. klassi õpilased. Kõige enam on vastajaid Tallinnas, Harjumaal, Pärnumaal, Tartumaal ja Lääne-Virumaal elavate õpilaste seas. Uuring sisaldab küsimusi privaatsuse ja turvalisuse, tehnilise taibu ja internetis käitumise teemadel. Milliseid andmeid on mõistlik internetis jagada, milliseid mitte? Kus omad kontot ja milline on hea parool? Kas tead, mida teha enne kui soovid oma arvuti müüki panna? Kuidas turvaliselt lukustada oma nutiseadme ekraani? Kuidas saaksin olla ise targem ja aidata teistel muresid lahendada? Kuidas tuvastan pahade eesmärkidega inimesed?

Uuringu vahekokkuvõte:
  • õpilaste hinnang oma digipädevusele ja turvalisele käitumisele on hea või väga hea. Madalam on hinnang sisuloomele (sh. programmeerimine või veebilehtede tegemine);
  • internetis toimetatakse pigem oma nime all, varikontode kasutamine ei ole 2/3 vastajate kohaselt trend;
  • koolis kasutatakse õppetöös palju sotsiaalmeedia võimalusi sh. koos õpetajaga. Antud tegevuse turvalisusele tuleks koolides rohkem tähelepanu pöörama;
  • kiusamisega internetis ei ole 2/3 vastajatest kokku puutunud;
  • enamikel õpilastel on kõrge huvi uute tehnoloogiate (droonid, 3D prinimine jms) kasutamise vastu.

Kui teie laps pole veel antud uuringus osalenud, siis on võimalus see ette võtta koolivaheajal aadressil www.kyberpahkel.ee! Uuringus osalemine on avatud 1.10-2.11.2018.

Lisainfo: Birgy Lorenz, KüberOlümpia projektijuht, birgy.lorenz@gmail.com.  

Kommentaarid

Email again:

Veel uudiseid, sündmusi ja blogipostitusi