Uudised, sündmused ja blogi

Siit leiad kõik meie uudised, blogipostitused ja ürituste, hoolduste ja katkestuste informatsiooni.

Tagasi

.lv võõrustab Euroopa domeeniregistrite halduslahenduste töögruppi

Kui .ee võõrustas eelmisel nädalal Euroopa domeeniregistrite juriste, siis täna võõrustab Läti .lv domeeniregister halduslahenduste töögruppi. Pooleteise päeva sisse mahuvad arutelud BREXIT-st, registreerijate tuvastamisest ning muidugi GDPRi mõjudest. .ee jurist Helen teeb ettekande meie 3, 6 ja 9 kuu pikkuste domeenidest pakkumisest lõppturule. 
.lv võõrustab Euroopa domeeniregistrite halduslahenduste töögruppi
Mida on praeguses faasid arutada seoses BREXIT-ga? Küsimuse all on see, mis saab inglastest domeeni registreerijatest, sest Suurbritannia lahkudes Euroliidust ei tohiks neil olla õigust liidu tunnusdomeeni kasutada. .eu on mõeldud Euroopa riikide ettevõtetele ja inimestele. Küsimus ei ole uutes registreerijates, vaid olemasolevates.

Pea iga töögrupi teemadest käib erineval moel läbi registreerijate tuvastamine, eelkõige iga riigi jaoks välismaiste registreerijate identifitseerimine. Poola annab ülevaate oma registriluku projektist, Austria IDN domeenidest. GDPR-st ei saa me mööda ka selle jõustumise järgselt. Domeeniregstrid annavad ülevaate, kuidas määrust tõlgendasid, milline on olnud praktikas selle mõju ning tagasiside. Päeva lõpetab aruteluring teemal, milliseid teenuseid võiks pakkuda registripidajate "tööriistakasti": 

Teise päeva sisustab registrite ülevaate sellest, mis nende riigis on aktuaalselt ja jagamist väärt.

Kommentaarid

Email again:

Veel uudiseid, sündmusi ja blogipostitusi