Uudised, sündmused ja blogi

Siit leiad kõik meie uudised, blogipostitused ja ürituste, hoolduste ja katkestuste informatsiooni.

Tagasi

Mida aeg edasi, seda rohkem viivad kõik teed... domeenini

Lugu sellest, miks on oluline enda ettevõttele või kaubamärgile võimalikult aegsasti ka domeen registreerida ja mõelda teistele rahvusdomeenidele, juhul kui pikem eesmärk on siseneda ka välisturgudele.
Mida aeg edasi, seda rohkem viivad kõik teed... domeenini
Geeniuse lehelt leiab värske uudise sellest, et USA kohvikukett Dunkin' Donuts registreeris endale Eestis omanimelise .ee domeeni. Kuna Eesti turule ei plaanita väidetavalt tulla, siis miks ettevõte .ee aadressi oluliseks pidas?

Vastus on lihtne - selleks, et kaitsta enda kaubamärki väärkasutuse eest. Sest ei või välistada, et keegi teine registreerib Sinu kaubamärgi nime kandva domeeni endale ning suunab sealt lähtuva liikluse hoopis mõne konkureeriva ettevõtte suunas. Või ostab domeeni lootuses see sulle hiljem maha müüa. 

Teisisõnu - kui oled alustamas ettevõtlusega ja|või mõtled uue brändi, toote või teenuse lansseerimisele, siis üha tähtsamaks muutub domeen. Ja et domeene registreeritakse "kes ees, see mees põhimõttel", võidab see, kes tegutseb õigel ajal - ehk võimalikult aegsasti.

Ning juhul kui ettevõtmine skaleerub välisturgudele, tuleks koheselt mõelda ka nende võimalike maade rahvusdomeenidele, kuhu on plaanis siseneda. Sest ainult nii on võimalik hiljem kulusid ja energiat kokku hoida ning olla kindel, et need elulise tähtsusega internetiaadressid on just sinu kontrolli all.

Kui soovid endale .ee aadressi, siis siit leiad registripidajad, kes Sind aidata saavad.

Kommentaarid

Email again:

Veel uudiseid, sündmusi ja blogipostitusi