Uudised, sündmused ja blogi

Siit leiad kõik meie uudised, blogipostitused ja ürituste, hoolduste ja katkestuste informatsiooni.

Tagasi

Mis tehtud ja mis ootab ees - arendused 2020/2021

Jaanuar on sobiv hetk, et möödunud aastale pilk heita ning lasta valgust 2021. aasta plaanidele. Siinkohal annan kohe ära ka jutu lõpu – vaatamata pandeemiale läks meil väga hästi, kusjuures ei saa salata, et uuelt ootan enamatki!

Mis tehtud ja mis ootab ees - arendused 2020/2021

Arenduste osas sai tehtud palju - kõige nähtavam ja ligipääsetavam neist on aasta lõpus valminud uus registreerija portaal, mis tõi kauaoodatud registriluku, lisas võimaluse enda isikuandmete vabatahtlikuks avalikustamiseks WHOISis ning parendas kontaktandmete ajakohastamise.

Suuremad muudatused jäid aga registri süsteemi „kapoti alla” - näiteks e-posti aadresside valideerimine, panga integratsioon maksete automaatseks töötlemiseks, automatiseeritud ettemaksukonto saldo halduse lahendus ühes e-arvetega, kasutuseta objektide automaatne arhiveerimine. Või siis domeeni vaidluskomisjoni otsuse saanud domeenide haldamise uuenenud lahendus, mis nõudis seniajani palju käsitsi sekkumist.

Uute registreerimiste aktiivsuse mõttes oli tegu rekordaastaga. Jah, niigi üsna kiirelt kasvava registri puhul pole see muidugi mingi ime, kuid siiski on märkimisväärne vahe selle ja eelnevate aastate tulemuste vahel ehk teisisõnu - hüpe oli tubli!

2020 oli ka oksjonisüsteemi esimene täisaasta. Ja midagi pole öelda - see on hästi vastu võetud. Muide, pidasime läbirääkimisi ka Poola registriga, et neilegi sarnane lahendus juurutada, kuid globaalne tervisekriis tõmbas sellele pidurit. Igal juhul läheme ka oksjoniportaali arendustega edasi ja eks näis, mis saab portaali ekspordi plaanidest sel aastal.

Ainus, mis möödunud aastast kripeldama jäi, oli uus autentimisteenus, mida ei õnnestunud veel kasutajateni tuua. Teenuse mõte on võtta kasutajatelt vajadus liidestuda ja hallata eraldi kõikvõimalikke elektroonseid isikutuvastamise lahendusi nagu ID-kaart, Mobiil-ID, Smart-ID, aga ka teiste riikide riiklikud ja erasektori lahendused - üks leping, üks liidestus ja palju võimalusi. Uue autentimisteenusega püüame välja tulla aasta esimeses pooles.

Autentimisteenus näib olevat oluline ka meie välismaistele registripidajatele, kelle jaoks elektrooniline-ID ei ole igapäevane nähtus. Juhul kui suudame autentimisteenusega nõuetekohase isikutuvastuse neile lihtsamaks teha, paraneks seeläbi tuntavalt ka registri andmekvaliteet. Töötame edasi ka uute ja olemasolevate andmete tõesuse kontrolliga. Plaanime lisada täiendavaid kontrolle e-postile ning juurutada ka nimeserverite toimivuse testid.

Oksjonikeskkonda plaanime juurutada tavapärase inglise oksjoni ning ühes sellega ka järelturu võimalused, mille järgi meilt on korduvalt küsitud. Kustuvate domeenide vabastamise kord sellest ei muutu, küll aga plaanime vabastada hulka seni kinni hoitud reserveeritud domeene ning lasta käiku ühetähelised domeenid.

Ka uus registripidajate portaal ühes parandatud liidese ning statistika näitajatega on plaanis sel aastal välja tuua. Selleks vajaliku uue Resti põhise registri liidese väljatöötamisega oleme juba alustanud.

Niisiis – arendust vajavaid projekte on mitmeid ning Sinu tagasiside, kuidas meie e-lahendusi veelgi paremaks saada, on palavalt oodatud! Kommenteeri, saada kiri, helista - kõik me kanalid on avatud ning ettepanekud oodatud. Edukat 2021. aastat!

Kommentaarid

105.02.2021

555

105.02.2021

555

105.02.2021

555

105.02.2021

555

105.02.2021

555

Email again:

Veel uudiseid, sündmusi ja blogipostitusi