Uudised, sündmused ja blogi

Siit leiad kõik meie uudised, blogipostitused ja ürituste, hoolduste ja katkestuste informatsiooni.

Tagasi

Mitmes mõttes parem – vaata uut domeeni registreerijatele mõeldud portaali!

Meil on hea meel teada anda, et värskendasime oluliselt portaali välimust ning lisasime mitu sisulist funktsiooni: domeenide andmeid saab nüüdsest lukustada ja soovi korral ka oma kontaktid avalikustada. Keelevalikute all on tagasi eesti keel ja portaal on taas kättesaadav ka välismaalastele.
Mitmes mõttes parem – vaata uut domeeni registreerijatele mõeldud portaali!
Registreerija portaal on loodud domeeniregistreerijatele, et pakkuda neile terviklikku ülevaadet ja kontrolli oma domeenide osas. Eriti praktiline on portaal juhul, kui domeenid on registeeritud erinevate registripidajate juures.

Varasemaga võrreldes on uus portaal mitmes mõttes parem: esiteks, uuendasime portaali välimust ja tegime ümber kogu kasutajaliidese. Portaal on nüüd sarnane me kodulehe ning oksjonikeskkonnaga ja oluliselt kasutajasõbralikum. Senised võimalused on säilinud, kuid lisandunud on kaks olulist funktsiooni:

Registrilukk

Olulisima muudatusena lisandus domeeni registreeringu andmete lukustamise võimalus ehk registrilukk. Registriluku eesmärk on kaitsta domeeni andmeid soovimatute muudatuste eest. Nüüdsest saab registreerija enda elektroonilise ID abil domeeni andmed lukustada. Kui domeen on lukku keeratud, saab registripidaja küll domeeni registreeringut pikendada, kuid kõik muud registriväliselt algatatavad muudatused - näiteks omaniku ja registripidaja vahetus, nimeserverite või DNSSEC võtmete andmete muutmine - on keelatud. Domeeni kohta käivaid andmeid saab muuta alles siis, kui registreerija on domeeni lukust lahti teinud.

Kontaktandmete avalikustamine

Isikuandmekaitse direktiivi (GDPR) jõustumise järel ei tohtinud eraisikutele kuuluvate domeenide kontaktandmed enam olla avalikud ning registreerijaga ühenduse saamiseks pidi täitma mitmetasemelise vormi. Kuna aja jooksul on meilt korduvalt küsitud võimalust vabatahtlikult enda kontaktandmeid avalikustada, lisasimegi selle võimaluse uude keskkonda ja nüüdsest saab iga eraisik valida, kas ta soovib enda kontakandmeid avalikustada või mitte.

Kasutajate tuvastamiseks võtsime kasutusele Riigi Infosüsteemi Ameti (RIA) teenuse TARA ning ühes sellega lisandus rahvusvaheliselt olulise muudatusena eIDAS ehk EU-ülene elektroonilist tuvastamist ja allkirjastamist võimaldav lahendus. Tänu sellele on portaal nüüd ligipääsetav näiteks Läti, Leedu, Belgia, Tšehhi, Taani ja veel mitmete* Euroopa Liidu riikide kodanikele, kellel on olemas vastav elektroonilise tuvastamise võimalus.

Kliki ja vaata uut registreerija portaali >>>

Ootame väga teie tagasisidet – ainult nii muutub portaal järjest paremaks. Mõtted saatke info@internet.ee või siinse lehe paremas alanurgas asuva vestlusakna kaudu.

* kokku 12 riiki: Belgia, Hispaania, Horvaatia, Itaalia, Leedu, Luksemburg, Läti, Holland, Portugal, Saksamaa, Slovakkia, Tšehhi

Kommentaarid

105.02.2021

555

105.02.2021

555

105.02.2021

555

105.02.2021

555

105.02.2021

555

Email again:

Veel uudiseid, sündmusi ja blogipostitusi