Uudised, sündmused ja blogi

Siit leiad kõik meie uudised, blogipostitused ja ürituste, hoolduste ja katkestuste informatsiooni.

Tagasi

Registreeru Interneti Päevale ja ütle oma sõna sekka

Interneti Päev 2021 toimub juba lähiajal ehk 25. mail kell 10-13.10 ning koosneb kolmest arutelupaneelist. Arutelusid modereerib Henrik Roonemaa ning üritusest saab osa Delfi TV, meie kanalite ning Zoomi vahendusel. Selleks, et Zoomi kaudu vestlusesse sõna sekka öelda, palume teid eelnevalt registreeruda.
Registreeru Interneti Päevale ja ütle oma sõna sekka
Registreeruda saab hõlpsalt Interneti Päev 2021 lehe allosas, vt ekraanipilt ülal. Seejärel saadame teile Zoomi lingi, mis võimaldab panelistidele ka vahetult küsimusi esitada. Oma küsimused saad eelnevalt jätta ka aadressile info@internet.ee.


➤ Kell 10.10 - 11.00 | Väike vale, suur vale, interneti vale?
Järjest sagedamini leiab Eesti internetist kaheldava väärtusega infot või sootuks lausvalet ning sageli ei ole enam tegemist pehmete teemade, vaid väidetega, millesse uskumine kujutab otsest ohtu lausa rahva tervisele. Kui ühismeedias on sisse seatud kindlad protseduurid, kuidas valeinfost lehe halduritele märku anda, siis kuidas on see korraldatud kodulehtede puhul? Milline on teekond ühe suure ja selge e-vale märkamisest kuni selle eemaldamiseni? Kas praegune süsteem on kodanikele piisavalt hea või saab seda mõne lihtsa meetodiga oluliselt paremaks muuta? Ja kas internetil võiks olla vastutav toimetaja? PS. Unustamata samas, et meil on arvamus- ja sõnavabadus.

Karmen Turk, Advokaadibüroo Triniti
Katrin Tiidenberg, TLÜ osaluskultuuri professor
Andero Sepp, veebikonstaabel
Martin Laine, ajakirjanik, Delfi faktikontroll
Modereerib Henrik Roonemaa


➤ 11.10 - 12.00 | Keskkonnasäästlik internet - kas reaalsus või rohepesu?
Kui võtta internet tükkideks, siis milline neist tükkidest on kõige keskkonnavaenulikum? Ja kas selle tüki rohelisemaks muutmine muudaks midagi ka laiemas plaanis? Kui palju Eesti internet täna ressurssi võtab ning mida saavad meie ISP-d, veebilahenduste pealikud või miks mitte ka lõppkasutajad ära teha selleks, et Eesti interneti jalajälg tõepoolest väiksemaks saaks? Või oot, kas te ei tunne siin hoopis ühe kallimat sorti (rohe) pesupulbri lõhna? Ja mida teeb muu maailm ning kuidas nende praktikaid siin kohaldada?

Harri Moora, keskkonnateadlane, SEI Tallinn vanemekspert
Andre Visse, Telia Eesti tehnoloogiajuht
Ivo Krustok, Keskkonnaministeeriumi kliimanõunik
Modereerib Henrik Roonemaa


➤ 12.20 - 13.10 | Guuglike, guuglike laua peal, kelle internet on suveräänseim ilma peal?
Iga riik on oma tõe sepp ja oma interneti valaja - just nii võiks parafraseerida tuntud laulusalmi, sest ühtne, vaba ja kõigi jaoks samade reeglitega internet kipub jääma paratamatult üha kaugemale selja taha. Kuidas mõistame interneti suveräänsust meie, lääneriigid, ja millisest internetist unistavad näiteks Venemaa ja Hiina? Milline on valitsuste roll digitaalse vastutustundlikkuse suunajana ning kas suveräänsuse kattevarjus kosub internetis hoopis protektsionism? Ning kuidas mõjutab üha kasvav fragmenteerumine Eesti internetikasutajat?

Kadri Kaska, NATO Küberkaitse Kompetentsikeskuse teadur
Linnar Viik, IT-visionäär
Raul Rikk, riikliku küberturvalisuse juht
Modereerib Henrik Roonemaa

NB! Ürituse videolinke jagame vahetumalt ürituse toimumise eel.
Osalejate tutvustuse ning lisainfo leiad ürituse lehelt: Interneti Päev 2021.

Kommentaarid

Email again:

Veel uudiseid, sündmusi ja blogipostitusi