Uudised, sündmused ja blogi

Siit leiad kõik meie uudised, blogipostitused ja ürituste, hoolduste ja katkestuste informatsiooni.

Tagasi

Samm-sammult: kuidas käib .ee domeeni omanikuvahetus?

Kuna aeg-ajalt küsitakse meilt, milline on kasutusel oleva .ee veebiaadressi üleandmise protseduur, siis vaatamata sellele, et kõik .ee-sse puutuv on kirjas domeenireeglites, kirjutame selle siin all ühe näite varal lahti.
Samm-sammult: kuidas käib .ee domeeni omanikuvahetus?
Soovid, et näiteks domeenike.ee, mis kuulub hetkel teisele ettevõttele, kuuluks edaspidi sinu ettevõttele?

1. Jõuad domeenike.ee omanikuga (ettevõte A) kokkuleppele, et ta on nõus selle domeeni loovutama sinu (ettevõte B) nimele.

2. Selle kinnituseks palud koostada ettevõtte A allkirjaõiguslikul esindajal avalduse (laadi siit näidis), kus kirjas, et domeenike.ee aadressi võib enda nimele registreerida ettevõte B. Ettevõtja A allkirjastab dokumendi ning saadab selle sulle.

3. Digiallkirjastad samuti ettevõtte A poolt allkirjastatud avalduse.

4. Saadad allkirjastatud avalduse sellele registripidajale ehk ettevõttele C, kelle juures domeenike.ee on hetkel registreeritud. Seda, kes on ühe või teise domeeni registripidajaks, näeb WHOISi otsingu kaudu meie avalehelt.

5. Jääd ootama ettevõtte C poolset ühendusevõttu, et toiminguga edasi liikuda.

NB! Juhul kui oled varasemast seotud mõne teise registripidajaga (mitte C-ga) ning soovid uut domeeni tuua samuti selle ettevõtte registrisse, peab ettevõte A saatma sulle antud domeeni autoriseerimiskoodi, mille ta saab ettevõtte C käest.

Sama autoriseerimiskoodi saab ettevõtte A esindaja kätte ka meie Registripidaja portaali kaudu. Autoriseerimiskood tuleb aktiveerida oma registripidaja juures.

See viiesammuline lahendus on lihtsustus domeenireeglites kirjas olevast. Samas on suuremad Eesti registripidajad teinud ka oma tehnilised lahendused selleks, et omanikuvahetus võimalikult lihtne oleks.

Kõik .ee domeenide omanikuvahetusega seotud küsimused ja täpsustused on teretulnud!

Kirjuta meile:
info@internet.ee

Kommentaarid

Email again:

Veel uudiseid, sündmusi ja blogipostitusi