Uudised, sündmused ja blogi

Siit leiad kõik meie uudised, blogipostitused ja ürituste, hoolduste ja katkestuste informatsiooni.

Tagasi

Tule kohapeale kaasa mõtlema: Interneti Päev 2023 toimub 6. juunil Tallinna Ülikooli Black Box saalis ning on nähtav ka otseülekande vahendusel!

Kaheksanda Interneti Päeva eesmärgiks on kokku tuua Eesti internetikogukonna huvilised ja päevakajaliste teemade üle arutledes anda panus meie interneti arengule. Seekord toimub üritus hübriidsel moel st kaasa mõelda saab nii kohapeal kui otseülekande vahendusel.
Tule kohapeale kaasa mõtlema: Interneti Päev 2023 toimub 6. juunil Tallinna Ülikooli Black Box saalis ning on nähtav ka otseülekande vahendusel!
Päeva tunnuslauseks on "TAIP või HAIP?" ning arutelu all tehisintellekti ohud, digilaim ning Eesti interneti hind lõppkasutajale. Üritus toimub seekord Tallinna Ülikooli VITA hoone Black Box saalis (Narva mnt 25 sisehoovis) ning on nähtav ka Postimees TV vahendusel.


➤ Kogunemine ja hommikukohv
➤ Päeva avamine


➤ Kell 10.05 - 10.55
Kas AI ongi juba liiga ohtlik?
AI tuli nagu õnn meie õuele ja tulevik näis hetkeks helgem. Ent päevapeale saabus kohale ka hulk neid, kes kõiges selles lõputus heas hoopis inimkonnale seniolematut häda ja ohtu nägid. Äsja toimus Ameerika parlamendi ülemkojas kuulamine, kus kõlas arusaam, et võimsate tehisarude arendamist tuleks hakata litsentseerima, ja et sama puudutab ka nende kasutusse vabastamist. Aga kuidas selle valguses siis edasi, ja kuidas AI-sse peaksime me suhtume siin Eestis?

Kristjan Port, Tallinna Ülikooli õppejõud
Tanel Tammet, TALTECHi TI rakendusliku tehisintellekti täisprofessor tenuuris
Meelis Kitsing, EBSi rektor ja politökonoomia professor
Modereerib Henrik Roonemaa


➤ 11.00 - 11.50
"Digilaim" kui otsetee kohtupinki?

Kas internetis tõesti kehtivad teistsugused reeglid sõnavabadusele? Või lõpuks on laimule internetis piir ette tulemas? Kas sõnavabadus on ohus? Mida kujutavad endast vaigistushagid? Nende ohud ja riskid.

Robert Sarv, advokaadibüroo Emerald jurist
Karmen Turk, Triniti vandeadvokaat ja partner
Ivo Kruusamägi, Eesti vikipedist
Modereerib Henrik Roonemaa


➤ 12.00 - 12.50
Peeglike, peeglike, kel on kalleim internet maa peal?

Sel kevadel tõusetus taas teema, justnagu oleks just Eesti internet kallim mitmetest teistest lähivälismaa riikidest. Aga kas ikka on nii? Ja kui nii, siis kas meil on mingid ajaloolised põhjused selleks? Ja kui ongi, siis kas seda saab muuta? Või kui palju mängib selles kõiges rolli teenusedisain – sest vahest on nii, et me lihtsalt ei saa aru, mida ja mis raha eest meile pakutakse??

Taivo Kendla, Tele2 Eesti juhatuse liige
Oliver Gailan, TTJA Sideosakonna juhataja
Andre Visse, Telia CTO
Modereerib Henrik Roonemaa

➤ 12.50 - 13.30 Päeva muljed ja lõuna

NB! Ürituse videolinke jagame vahetumalt ürituse toimumise eel.
Osalejate tutvustuse ning lisainfo leiad ürituse lehelt: Interneti Päev 2023.

Kommentaarid

Email again:

Veel uudiseid, sündmusi ja blogipostitusi