Uudised, sündmused ja blogi

Siit leiad kõik meie uudised, blogipostitused ja ürituste, hoolduste ja katkestuste informatsiooni.

Tagasi

Üks maailm. Üks võrk. Üks nägemus.

Sel nädalal toimub Berliinis interneti haldamise foorum IGF, mis on ÜRO loodud aruteluplatvorm internetiga seotud õiguslike, poliitiliste, sotsiaalsete ja tehniliste küsimuste jaoks.
Üks maailm. Üks võrk. Üks nägemus.
IGF on loodud vastavalt „paljude sidusrühmade” mudelile (inglise keeles Multi Stakeholder Model), mis tähendab, et sündmuse ettevalmistamisse ja korraldamisse on võrdselt kaasatud kõik peamised ühiskonnagrupid: valitsuste, kodanikuühiskonna, ettevõtjate, akadeemiliste ringkondade, rahvusvaheliste organisatsioonide ja tehnilise kogukonna esindajad. See on eriti tähelepanuväärne arengumaade ja uute tööstusriikide esindajate jaoks.

Foorumi asutas 2006. aastal ÜRO peasekretär. IGF ei tee siduvaid otsuseid, vaid teenib ainult nõuandvat ülesannet. Iga-aastased kohtumised toimuvad arutelu, teabe ja inspiratsiooni saamiseks, mille peamine eesmärk on hõlbustada erinevate sidusgruppide vahelist õiglast ja konstruktiivset dialoogi ning mängida oma osa arutelude kujundamisel riiklikes ja rahvusvahelistes otsustuskogudes. Neil kohtumistel arutatakse regulaarselt Interneti-poliitikaga seotud ülemaailmseid suundumusi, kehtivaid seaduseelnõusid ja väljakujunenud tavasid. Käsitlevad tulevikuvõimalusi ja väljakutseid.

Lisainfot leiad siit ja reaalajas ülekanded siit ning kava siit.

Kommentaarid

Email again:

Veel uudiseid, sündmusi ja blogipostitusi