Uudised, sündmused ja blogi

Siit leiad kõik meie uudised, blogipostitused ja ürituste, hoolduste ja katkestuste informatsiooni.

Tagasi

Vaata ja mõtle kaasa: eile algas maailma suurim interneti arutelufoorum IGF2021

ÜRO poolt juba 16ndat korda toimuv mastaapne üritus toimub seekord hübriidses formaadis Poolas Katowice'is, ning on video vahendusel igaühe jaoks mugavalt kättesaadav. Siit leiad selle aasta märksõnad ning vaatamislingid.

Vaata ja mõtle kaasa: eile algas maailma suurim interneti arutelufoorum IGF2021
Nii nagu varasemaltki, on foorumi haare muljetavaldav - 5 päeva jooksul (6.-10. detsember) toimub IGFil üle 250 arutelu, kuhu on registreeritud 1000+ panelisti enam kui 175 riigist. Esindatud riigi- ja erasektor, kõik õigusliku kui tehnilise poole esindajad, kodanikuühiskonna aktivistid ning paljud teised huvigrupid.

Seekordse foorumi egiidiks on „Internet United" ning arutelud jaotuvad kuue suure teemaploki vahel, millest kaks olulisimat on "Economic and Social Inclusion and Human Rights" ja "Universal Access and Meaningful Connectivity".

Kutsume ka Sind foorumil osalema ja IGFi teemadel silm peal hoidma - kõige mugavam on seda teha IGFi Youtube’i kanali kaudu, kus kõik arutelud otsepildina edastatakse ning hiljem järelvaadatavaks muutuvad.

Eraldi tasub välja tuua foorumi avatseremoonia lõpus kõlanud (siin videos alates 1:08:30 pealt) inspireerivat sõnavõttu Austria pianist Ingolf Wunderilt. Ta rääkis kvaliteetse muusika olulisusest meie meeltele ning ühiskonnale terviklikumalt, käsitledes teemat AI ning tehnoloogia ohtude ja võimaluste vaatevinklist. Lühidalt - kui AI otsustab, millist muusikat meile esitada ning algoritmid valivad etteotsa populaarseima või müüduima pala, käib inimkond nn kiirtoitu süües alla (muutub tundetumaks). Kuidas aga luua maailm, kus tehnoloogiad saaks meid just paremaks ja tundlikumaks teha? Kuid mis on need hoovad, et seda muuta; ja kuidas ning kes üldse saab otsustada ühe või teise muusikateose sisulise kvaliteedi osas?

"Technology is getting so much better, so quickly, that frankly speaking, there isn't an awful lot of time left for us, humans, to become better at being human." Ingolf Wunder, IGF2021
Kommentaarid

Email again:

Veel uudiseid, sündmusi ja blogipostitusi