Uudised, sündmused ja blogi

Siit leiad kõik meie uudised, blogipostitused ja ürituste, hoolduste ja katkestuste informatsiooni.

Tagasi

Vaata ja mõtle kaasa - Interneti Päev 2021 toimub 25. mail kell 10-13.10 otseülekande vahendusel!

Kui eelmise aasta märtsis toimuma pidanud kuues Interneti Päev jäi pandeemia tõttu pidamata, siis sel aastal toimub üritus turvalise otseülekande vahendusel. Kuid vaatamata muutunud oludele jääb Interneti Päeva mõte ikka ja alati endiseks - tuua kokku Eesti internetikogukonna huvilised, et päevakajaliste teemade üle arutledes anda panus meie interneti arengule. Seekordse Interneti Päeva tunnuslauseks on "Homne ilm internetis".
Vaata ja mõtle kaasa - Interneti Päev 2021 toimub 25. mail kell 10-13.10 otseülekande vahendusel!
Mis toimub interneti ilmaga - kas Sina tead? Kui päris-ilmaennustust korratakse igal tunnil, siis interneti ilmaprognoosist pole keegi kuulnud. Ent ometigi sõltub meie kõigi igapäevane elu järjest rohkem just sellest, kui hästi toimib internet ning kuidas me oskame seal toimida ja seal nähtut mõtestada.

Interneti Päev 2021 toimub 25. mail kell 10-13.10 ning koosneb kolmest arutelupaneelist:

➤ Kell 10.10 - 11.00 | Väike vale, suur vale, interneti vale?
Järjest sagedamini leiab Eesti internetist kaheldava väärtusega infot või sootuks lausvalet ning sageli ei ole enam tegemist pehmete teemade, vaid väidetega, millesse uskumine kujutab otsest ohtu lausa rahva tervisele. Kui ühismeedias on sisse seatud kindlad protseduurid, kuidas valeinfost lehe halduritele märku anda, siis kuidas on see korraldatud kodulehtede puhul? Milline on teekond ühe suure ja selge e-vale märkamisest kuni selle eemaldamiseni? Kas praegune süsteem on kodanikele piisavalt hea või saab seda mõne lihtsa meetodiga oluliselt paremaks muuta? Ja kas internetil võiks olla vastutav toimetaja? PS. Unustamata samas, et meil on arvamus- ja sõnavabadus.

Karmen Turk, Advokaadibüroo Triniti
Katrin Tiidenberg, TLÜ osaluskultuuri professor
Andero Sepp, veebikonstaabel
Martin Laine, ajakirjanik, Delfi faktikontroll
Modereerib Henrik Roonemaa


➤  11.10 - 12.00 | Keskkonnasäästlik internet - kas reaalsus või rohepesu?
Kui võtta internet tükkideks, siis milline neist tükkidest on kõige keskkonnavaenulikum? Ja kas selle tüki rohelisemaks muutmine muudaks midagi ka laiemas plaanis? Kui palju Eesti internet täna ressurssi võtab ning mida saavad meie ISP-d, veebilahenduste pealikud või miks mitte ka lõppkasutajad ära teha selleks, et Eesti interneti jalajälg tõepoolest väiksemaks saaks? Või oot, kas te ei tunne siin hoopis ühe kallimat sorti (rohe) pesupulbri lõhna? Ja mida teeb muu maailm ning kuidas nende praktikaid siin kohaldada?

Harri Moora, keskkonnateadlane, SEI Tallinn vanemekspert
Andre Visse, Telia Eesti tehnoloogiajuht
Ivo Krustok, Keskkonnaministeeriumi kliimanõunik
Modereerib Henrik Roonemaa


➤  12.20 - 13.10 | Guuglike, guuglike laua peal, kelle internet on suveräänseim ilma peal?
Iga riik on oma tõe sepp ja oma interneti valaja - just nii võiks parafraseerida tuntud laulusalmi, sest ühtne, vaba ja kõigi jaoks samade reeglitega internet kipub jääma paratamatult üha kaugemale selja taha. Kuidas mõistame interneti suveräänsust meie, lääneriigid, ja millisest internetist unistavad näiteks Venemaa ja Hiina? Milline on valitsuste roll digitaalse vastutustundlikkuse suunajana ning kas suveräänsuse kattevarjus kosub internetis hoopis protektsionism? Ning kuidas mõjutab üha kasvav fragmenteerumine Eesti internetikasutajat?

Kadri Kaska, NATO Küberkaitse Kompetentsikeskuse teadur
Linnar Viik, IT-visionäär
Raul Rikk, riikliku küberturvalisuse juht

Modereerib Henrik Roonemaa

Kui soovid paneelides vahetult sõna sekka öelda või küsida, palun registreeru üritusele - ankeedi leiad Interneti Päev 2021 lehelt. Oma küsimused saad eelnevalt jätta ka aadressile info@internet.ee.

NB! Ürituse videolinke jagame vahetumalt ürituse toimumise eel.
Osalejate tutvustuse ning lisainfo leiad ürituse lehelt: Interneti Päev 2021.

Kommentaarid

Email again:

Veel uudiseid, sündmusi ja blogipostitusi