Uudised, sündmused ja blogi

Siit leiad kõik meie uudised, blogipostitused ja ürituste, hoolduste ja katkestuste informatsiooni.

Tagasi

Värsked andmed domeeniturust Euroopa regioonis

CENTRi* andmetel on Euroopas hetkel ligikaudu 116 miljonit registreeritud domeeni, millest 69 miljonit on maatunnusega domeenid (nt .ee, .fi, .lv jne), 35 miljonit neist on .com domeenid ning 13 miljonit nn uusi geneerilisi domeene.
Värsked andmed domeeniturust Euroopa regioonis
Uute domeenide registreerimine kasvas 2021. aastal 3.6% (võrdluses 2020. aasta sama perioodiga) ning keskmiseks domeeni hinnaks on 10.8€. Kasv on viimase viie aasta kõrgeim ning osutab selgelt C19-st tingitule kolimisele e-kanalitesse.

Pikendati 81% varasemalt registreeritud domeenidest. Samal perioodil (viimased 12 kuud) on uute .ee domeenide registreerimise kasv Eestis 8.8% ning pikendamiste osakaal 88.3%.

46% domeenidest on kvaliteetse veebisisu teenistuses, ülejäänute puhul on tegemist kas n-ö pargitud domeenidega, tehniliselt mittetoimivate domeenide, või domeenidega, mis kuvavad ebakvaliteetset sisu (nn low content, vt täpsemalt Centri lehelt).

Maailma mastaabis on aastane domeenide kasv märksa suurem ehk 6.4% ning domeenide koguarv hinnanguliselt 317 miljonit.  Lisainfo ning täpsemad graafikud leiab Centri lehelt - kliki ja vaata lähemalt >

* Centr - Euroopa domeeniregistreid koondav organisatsioon

Kommentaarid

Email again:

Veel uudiseid, sündmusi ja blogipostitusi