Uudised

.ee ja domeenindusega seotud uudised

Tagasi

1. mail jõustub .EE domeeni registritasu alanemine

Alates 1. maist jõustub .EE domeeni registritasu alanemine. Tasu alanemine otsustati Eesti Interneti SA nõukogu poolt 2011. aasta lõpus ja uus tasu on 17 eurot aastas ehk 1 euro ja 42 senti kuus.
Registritasu on Eesti Interneti SA poolt registripidajatelt küsitav tasu. Tasu lõpptarbijale ehk registreerijale määratakse registripidajate poolt vabaturul arvestades konkurentsi ja see võib olla registritasust kõrgem või madalam. Tasu alaneb 1,2 euro võrra ehk 6,5%. Tasule lisandub käibemaks.

Eesti Interneti SA tegevust ei subsideerita riigieelarvest ja tasu suurus seatakse nii, et sellest oleks võimalik katta infrastruktuuri investeerigud, opereerimiskulu ja reserv. Eesti Interneti SA kasumit ei teeni ja asutajatele riigile ning ITL-le omanikutulu ehk dividende ei maksa. 

Eesti Interneti SA on Vabariigi Valitsuse ja Eesti Infotehnoloogia ja Telekommunikatsiooni Liidu (ITL) poolt asutatud organisatsioon, mille eesmärk on Eesti .ee maatunnusega tippdomeeni ja sellega seotud infrastruktuuri haldamine.

Kommentaarid

119.08.2022

1

119.08.2022

1

Email again:

Veel uudiseid, sündmusi ja blogipostitusi