Uudised
.ee ja domeenindusega seotud uudised
Aastaraamat 2010. aasta majandustulemustega
2010. aastal olid Eesti Interneti SA peamised tegevused tippdomeeni .ee üleviimine kaasaegsele domeenikorrale ja Eesti rahvusdomeeni senisest kättesaadavamaks muutmine, uue tippdomeeni infrastruktuuri väljaarendamine, domeeniregistri korrastamine ning väärtuslike domeenidega spekuleerimise vastase domeenivaidluste komisjoni käivitamine.
Uuringufirma Saar Poll OÜ viis 2011. aasta märtsis läbi domeeni registreerijate rahulolu-uuringu. Selle eesmärk oli selgitada välja, millised on olnud kogemused uue domeenikorra ajal .ee-domeeni registreerides ning kuidas ollakse uue korraga rahul. Saar Polli sotsioloog Eve Telpt: „ Uuring näitas, et 87% vastajate hinnangul toimus .ee domeeninimede registreerimine neil tõrgeteta. 5. juulist 2010 kehtima hakanud uue Eesti domeenikorra laienenud võimalustest ollakse kõige enam rahul asjaoluga, et nüüd on ühel isikul võimalik registreerida mitu domeeninime (91% vastajaist). Eraisikutele antud domeeninimede registreerimise õigusega on rahul 82% ja domeeninimede kahetasemelise registreerimissüsteemiga 62% vastajaist. Ootuspäraselt on uuendustega sagedamini väga rahul just need vastajate grupid, kelle võimalusi antud uuendus laiendab.“
Organisatsooni tegevuskulud ja süsteemide arenduskulud olid 2010. aastal kokku 505 463 eurot ja tulem (reserv) 326 191 eurot. Sihtasutus on kasumit mittetaotlev ja kulupõhiselt tegutsev organisatsioon, mille tegevuskulud kaetakse domeenide registreerimistasudest. Järgmise aasta tasu vaadatakse nõukogu poolt üle käesoleva aasta aasta lõpus koos järgmise aasta eelarvega.
Eesti Interneti SA järgnevate aastate plaane kommenteerides ütles juhatuse esimees Marek-Andres Kauts, et olulisim eesseisev projekt on turvalahenduse DNSSec väljaarendamine: „DNSSec tõstab tippdomeeni infrastruktuuri turvalisust pakkudes kaitset päringute vahelthaaramise ja moonutamise, ehk nn „man-in-the-middle“ rünnakute eest. Praktika näitab, et küberruumis valitsevad ohud on ajas pidevalt suurenevad, soovime Eesti rahvusdomeeni kasutajatele pakkuda kindlust, et .ee on tasemel ja turvaline ka edaspidi ja DNSSec-l on siin oluline roll.“ DNSSec väljaarendamine kestab 2-3 aastat, esmase investeeringu suurus on ca 250 – 300 tuhat eurot, mis kaetakse selleks otstarbeks kogutud reservidest (aruandeaasta tulem). Euroopa Liidu riikidest on DNSSec juurutanud või protsessiga lõppfaasis 14.
Aastaraamat on kättesaadav aadressilhttp://www.internet.ee/upload/file/Eesti%20Interneti%20SA%20majandusaasta%20aruanne%202010.pdf ning Saar Polli uuring http://www.internet.ee/eesti-internet/uuringud
Veel uudiseid, sündmusi ja blogipostitusi
2024. aasta .ee domeeninimedes: Tallinn lükkas Tartu troonilt
2024. aasta on .ee domeeninimedesse toonud mitmeid muutusi ja uusi trende. Hea meel on tõdeda, et Eesti tippdomeen on jätkanud enda kasvu, mis on esimese poolaasta lõpuks jõudnud 6,6% juurde.
Domeeni registreering jäi pikendamata? Sellega võivad kaasneda just need küberohud
EIS viis hiljuti läbi uuringu, mille fookuses oli .ee domeeni registreeringu pikendamise protsess. Tulemustest selgus, et suur osa vastajatest teadvustab küll erinevaid domeeni registreeringu kaotamisega seotud küberohte, kuid on ka neid, kelle arvates ühtegi ohtu ei kaasne. Kuna domeen on digitaalse maailma üks kõige väärtuslikumaid varasid, teeme ülevaate võimalikest ohtudest, mis võivad registreeringu lõppemisega kaasneda.
Kutsume osalema nimekonkursil "Ehe Eesti - Eesti ettevõtetele eesti nimi 2024"!
Emakeele Selts, Eesti keelenõukogu, Haridus- ja Teadusministeerium, Keeleamet, Eesti Interneti Sihtasutus ja Patendiamet kuulutavad 14. märtsil 2024 välja ettevõttenime võistluse “Ehe Eesti – Eesti ettevõttele eesti nimi 2024”.
Kommentaarid