Uudised

.ee ja domeenindusega seotud uudised

Tagasi

Algas ICANN-i Cartagena kohtumine

Rahvusvahelise Internetiorganisatsiooni ICANN järjekorras 39. kohtumine toob Kolumbia vabariiki Cartagena de Indiasse kokku Interneti ja domeenindusega seotud organisatsioonide liidrid üle maailma.
Kohtumise peateema on küberturvalisus, rahvusvaheline koordinatsioon küberohtudega võitlemisel ja võimalused valitsuste ja erasektori koostöö suurendamiseks. „Meie peamine huvi on Interneti domeenide turvalisuse tõstmine ja DNSSec-ga seonduv,“ ütles kohtumisel osalev Eesti Interneti SA juhatuse esimees Marek-Andres Kauts. „Domeenireform on elluviidud, järgmiseks .ee domeeni suuremaks teetähiseks saab olema DNSSec käivitamine. Selle ettevalmistamiseks on hädavajalik seada sisse koostöö rahvusvaheliste partneritega, kellel on DNSSec juurutamise kogemus,“ lisas Kauts.

DNSSec on Interneti domeeninimede süsteemi sisese toimimisloogika turvalisust tõstev lahendus, mis põhineb tsoonifailide signeerimisel.

5. - 10. detsembrini kestval kohtumisel arutatakse lisaks eelpoolmainitule Interneti korralduse rahvusvahelistamist ja riikide valitsuste senisest laiapõhjalisemat kaasamist, rahvuslike domeeninimede ehk IDN juurutamist ning uute geneeriliste tippdomeenide loomist. Eestit esindavad kohtumisel Eesti Interneti SA juhatuse esimees Marek-Andres Kauts ja nõunik Maarja Kirtsi.

Viide kohtumise veebilehele: http://cartagena39.icann.org/

Kommentaarid

Email again:

Veel uudiseid, sündmusi ja blogipostitusi