Uudised

.ee ja domeenindusega seotud uudised

Tagasi

Arvamusfestivali teadusala arutelud toimuvad erilises mükonoomikumis

Energiasäästlik ehitus ja bioloogiline linn, neljas tehnikarevolutsioon, Google ja Tesla, virtuaalse ja reaalse maailma piirid, doktorikraadi võlu ja valu, disainitud beebid maailma muutmas ning isikupärane toitumine kõhubakteri abiga - tänavune Arvamusfestivali teadusala on tulvil ülihuvitavatest aruteluteemadest.
Teadusala arutelud toimuvad Eesti Kunstiakadeemia teadlaste "kasvatatud" mükonoomikumis, ehk väga erilises, mükoplastist plaatidega kaetud viie meetri kõrguses looduslikus auditooriumis. Reedel ja laupäeval kell 15.35-15.50 tutvustavad seenespetsialistid Erki Nagla, Siim Karro ja Tamara Istanbouli mükoplasti, millest mükonoomikum on valmistatud. 

"Hea meel on selle üle, et teadusala arutelude kavandamisel osaleb seekord veel palju rohkem asutusi ja inimesi kui eelmistel aastatel," ütles Eesti Teadusajakirjanike Seltsi esimees Priit Ennet. "See on märk arusaama levikust, et teadusega seonduvad teemad väärivad avalikku ja kaasavat arutelu samavõrd kui poliitika ja majanduse või eetika ja sõjanduse teemad," tõdes Priit Ennet.

Arvamusfestivali teadusala reedese päeva täidavad arutelud: "Energiasäästlik ehitus, majanduskasvu mootor või ummikugeneraator?", kus arutatakse kujundlikult, kas mõistlik oleks Mustamäe renoveerida või lammutada; jätkab arutelu "Bioloogiline linn: ressursside ja energia tark kasutaja" ehk küsime, kuidas kavandada oma elukeskkonda nii, et linn oleks loodusressursside ammendaja asemel pigem ressursi ja energia tark kasutaja; teema "Neljas tehnikarevolutsioon - kas Eesti on rongist maha jäänud?" võtab luubi alla, milline on Eesti tööstuse tehnoloogiline tase. Rohkem insenere või itimehi? Reedese päeva viimane teema "Kuidas Google ja Tesla ühiskonna korda teeksid?" arutleb selle üle, mida teha, et tehnoloogiat ühiskonna hüvanguks ära kasutada.

Teadusala laupäevast päeva alustab arutelu "Virtuaalne reaalsus vs reaalsus - kas ja kui erinevad peaksid olema piirid Internetis?" ehk kas virtuaalne identiteet on midagi erinevat päris identiteedist ning kes vastutab tulevikus tehisintellekti eest. Jätkab teadusala ainuke inglise keelne arutelu "The pain and glory of PhD degree: do you and the society need it?", kus arutame Eesti doktorantuuri tuleviku ning doktorantide ja noorte teadlaste rõõmude ja murede üle. Päeva lõpetavad teemad "Mida mina peaksin sööma? Kujundame toitumise isikupäraseks" ehk mida ütleb söömise kohta teadus, sest meil kõigil on kõhus unikaalne mikrobioom ning "Disainime endale beebi. Helge tulevik või libe tee", mis räägib tervisetehnika kiirest arengust ning beebide disainimisest ehk geneetilisest disainist.

Teadusala valmistasid ette Eesti Teadusagentuur, Eesti Teadusajakirjanike Selts, Eesti Kunstiakadeemia, Keemilise ja Bioloogilise Füüsika Instituut, Heateo Sihtasutus, Eesti Interneti Sihtasutus, Eesti Geenivaramu ja Tallinna Tehnikaülikool.

Ootame teid Vallimäel, otsi kaardilt ala nr 11.
OVaata teadusalal toimuva kohta jooksvat infot Facebookis Teadusala 2017 Arvamusfestivalil.


Lisainformatsioon:
Maarja Kirtsi (Eesti Interneti SA), tel 501 8379
Margit Meiesaar (Eesti Teadusagentuur), tel 55 649 1214
Priit Ennet (Eesti Teadusajakirjanike Selts), tel 514 5608

Kommentaarid

105.02.2021

555

105.02.2021

555

105.02.2021

555

105.02.2021

555

105.02.2021

555

Email again:

Veel uudiseid, sündmusi ja blogipostitusi