Uudised
.ee ja domeenindusega seotud uudised
Arvamusfestivali teadusala arutelud toimuvad erilises mükonoomikumis
"Hea meel on selle üle, et teadusala arutelude kavandamisel osaleb seekord veel palju rohkem asutusi ja inimesi kui eelmistel aastatel," ütles Eesti Teadusajakirjanike Seltsi esimees Priit Ennet. "See on märk arusaama levikust, et teadusega seonduvad teemad väärivad avalikku ja kaasavat arutelu samavõrd kui poliitika ja majanduse või eetika ja sõjanduse teemad," tõdes Priit Ennet.
Arvamusfestivali teadusala reedese päeva täidavad arutelud: "Energiasäästlik ehitus, majanduskasvu mootor või ummikugeneraator?", kus arutatakse kujundlikult, kas mõistlik oleks Mustamäe renoveerida või lammutada; jätkab arutelu "Bioloogiline linn: ressursside ja energia tark kasutaja" ehk küsime, kuidas kavandada oma elukeskkonda nii, et linn oleks loodusressursside ammendaja asemel pigem ressursi ja energia tark kasutaja; teema "Neljas tehnikarevolutsioon - kas Eesti on rongist maha jäänud?" võtab luubi alla, milline on Eesti tööstuse tehnoloogiline tase. Rohkem insenere või itimehi? Reedese päeva viimane teema "Kuidas Google ja Tesla ühiskonna korda teeksid?" arutleb selle üle, mida teha, et tehnoloogiat ühiskonna hüvanguks ära kasutada.
Teadusala laupäevast päeva alustab arutelu "Virtuaalne reaalsus vs reaalsus - kas ja kui erinevad peaksid olema piirid Internetis?" ehk kas virtuaalne identiteet on midagi erinevat päris identiteedist ning kes vastutab tulevikus tehisintellekti eest. Jätkab teadusala ainuke inglise keelne arutelu "The pain and glory of PhD degree: do you and the society need it?", kus arutame Eesti doktorantuuri tuleviku ning doktorantide ja noorte teadlaste rõõmude ja murede üle. Päeva lõpetavad teemad "Mida mina peaksin sööma? Kujundame toitumise isikupäraseks" ehk mida ütleb söömise kohta teadus, sest meil kõigil on kõhus unikaalne mikrobioom ning "Disainime endale beebi. Helge tulevik või libe tee", mis räägib tervisetehnika kiirest arengust ning beebide disainimisest ehk geneetilisest disainist.
Teadusala valmistasid ette Eesti Teadusagentuur, Eesti Teadusajakirjanike Selts, Eesti Kunstiakadeemia, Keemilise ja Bioloogilise Füüsika Instituut, Heateo Sihtasutus, Eesti Interneti Sihtasutus, Eesti Geenivaramu ja Tallinna Tehnikaülikool.
Ootame teid Vallimäel, otsi kaardilt ala nr 11.
OVaata teadusalal toimuva kohta jooksvat infot Facebookis Teadusala 2017 Arvamusfestivalil.
Lisainformatsioon:
Maarja Kirtsi (Eesti Interneti SA), tel 501 8379
Margit Meiesaar (Eesti Teadusagentuur), tel 55 649 1214
Priit Ennet (Eesti Teadusajakirjanike Selts), tel 514 5608
Veel uudiseid, sündmusi ja blogipostitusi

uudised
internet
Head interneti 51. sünnipäeva meile!
Kas teadsid, et internet sai alguse täna täpselt 51 aastat tagasi? Just sel kaunil päeval, 29. oktoobril 1969ndal aastal, saadeti esmakordselt ühest arvutist teise lühike sõnum “LO”. See toimus USA valitsuse poolt rahastatud eksperimentaalses neljast arvutist koosnevas võrgus ARPANET ja selle lühikese sõnumi edastamist peetakse interneti sünnihetkeks.

uudised
internet
Liitu: algab maailma suurim interneti arutelufoorum IGF!
2. - 17. novembril toimub 15ndat korda maailma suurim interneti arutelufoorum IGF (Internet Governance Forum). Kuigi olude sunnil on ÜRO poolt korraldatav üritus esmakordselt täielikult virtuaalne, loodame et just videosilla vahendusel on see igaühe jaoks varasemast hoopis hõlpsamini kättesaadav.

internet
domeenid
Kuidas saab eraisik või ettevõte .ee domeeni registreerida?
Mistahes internetis nähaolev sisu - isiklikust blogist kuni
riigiportaalide ja kõigeni, mis nende kahe äärmuse vahele jääb -
eeldab unikaalset domeeni ehk maakeeli internetiaadressi. Rahvustunnusega ehk .ee
lõpulist domeeni, mis Eesti elavale inimesele kõige lihtsamini meelde jääb
ning on ühtlasi ka turvalisim lahendus, saab hõlpsalt registreerida paljude domeenide
müügiga tegelevate ettevõtete ehk registripidajate juures.
Kommentaarid
555
555
555
555
555