Uudised

.ee ja domeenindusega seotud uudised

Tagasi

Asutati Eesti Interneti Sihtasutus

Eile pärastlõunal kirjutasid majandus- ja kommunikatsiooniminister Juhan Parts ja Eesti Infotehnoloogia Liidu(ITL) juhatuse esimees Urmas Kõlli alla Eesti Interneti Sihtasutuse asutamislepingule. Uus sihtasutus hakkab Eestis reguleerima domeenide jaotamist.

"Domeeninimi on kallis vara ja läheb veel kallimaks. Seetõttu peame olema läbipaistvad ning kohtlema kõiki võrdselt, selleks, et Eesti inimestel oleks soovi korral võtta omanimeline www.nimi.ee domeen. Sihtasutusel ees suur töö kõik see toimima panna," ütles Juhan Parts.

ITL-i juhatuse esimehe Urmas Kõlli sõnul: "Muutub Eestis domeeninimede korrastamisega oluliselt lihtsamaks ka uute e-teenuste turustamine internetis. Sihtasutus koondab endas domeeninimede jagamisega seotud osapooli, nii teaduse, riigi kui ka ettevõtjate kogukonda, millega muutub senisest oluliselt tõhusamaks domeeninimede jaotamine."

Sihtasutuse ülesanneteks on .ee domeeninimede registri pidamine, selleks vajaliku tehnika haldamine ning turvalisuse tagamine, samuti Eesti internetikogukonna esindamine rahvusvahelise domeeninimesid reguleeriva organisatsiooni International Corporation for Assigned Names and Numbers (ICANN) juures.

Selleks, et taotleda enam kui ühte või rohkemat, näiteks www.nimi.ee domeeninime, saab era- või juriidiline isik osta seda edaspidi, pärast tegevuste üleminekut sihtasutusele, internetiteenuse pakkuja käest. Seni toimub domeeninime taotlemine läbi Hariduse ja Teaduse andmesidevõrgu EENet.

Sihtasutuse tööd hakkab juhtima Marek-Andres Kauts, kes on seni olnud ICANNi juures üks Eesti riigi poolne esindaja.

Kommentaarid

Email again:

Veel uudiseid, sündmusi ja blogipostitusi