Uudised

.ee ja domeenindusega seotud uudised

Tagasi

Beehosting OÜ on kantud Tarbijakaitseameti poolt musta nimekirja

EIS on .ee domeeni registreerijatelt saanud korduvaid domeeni registreerimise teenuse osutamisega seotud kaebusi Beehosting OÜ kohta, oletades, et tegemist on .ee akrediteeritud teenusepakkujaga. Kolmandatel ettevõtetel pole .ee domeenide müük keelatud, kuid sihtasutus saab registreerijatele abiks olla vaid .ee ametlike teenusepakkujate osas.

Tarbijakaitseamet on ametlikult tuvastanud ettevõtte Beehosting OÜ poolse Tarbijakaitseseaduse rikkumise ning teinud ettevõttele ettekirjutuse, mida ei ole täidetud. Beehosting OÜ sõlmis tarbijaga lepingu domeeninime registreerimiseks, mille eest maksis tarbija tasu. Beehosting OÜ teenust ei osutanud ning tarbija soovis seetõttu lepingust taganeda, aga kaupleja ei tagastanud makstud raha. Tarbijakaitseamet leidis, et tarbijal oli õigus lepingust taganeda. Beehosting OÜ ei täitnud Tarbijakaitseameti ettekirjutust, mistõttu kanti ta musta nimekirja. Lisainformatsiooni saab lugeda siit

Rõhutame veelkord, et .ee domeenide müümine kolmandate isikute poolt ei ole keelatud, kuid sihtasutus saab teenuse osutamise kohta järelvalvet teostada vaid oma ametlike lepingupartnerite üle. Sihtasutusel on üle neljakümne akrediteeritud lepingupartneri ehk registripidaja, kelle poole saame .ee domeenide registreerimisteenustega seotud probleemide puhul pöörduda ja klienti aidata.

Tunne oma teenusepakkujat!

Kommentaarid

Email again:

Veel uudiseid, sündmusi ja blogipostitusi