Uudised

.ee ja domeenindusega seotud uudised

Tagasi

Dakaris arutatakse rahvusvahelise Interneti valitsemise uuendamist

Täna alanud rahvusvahelise internetiorganisatsiooni ICANN 42. kohtumine toob Senegali pealinna Dakari kokku Interneti ja domeenindusega seotud organisatsioonide liidrid üle maailma. Kohtumise peateemad on jaanuaris 2012 jõustuv uute geneeriliste tippdomeenide (gTLD) programm ja Interneti turvalisus.

„Jaanuaris startiva uute geneeriliste tippdomeenide programmi näol jõustuvad ulatuslikud muudatused, mis esitavad täiendavad nõudmised ka rahvusvahelisele Interneti valitsemise korraldusele. Ühelt poolt on riikide valitsustel mure küberjulgeoleku pärast, teiselt poolt vajadus säilitada Interneti iseseisvus ja nn. net neutrality,“ ütles kohtumisel osalev Eesti Interneti SA juhatuse esimees Marek-Andres Kauts.

„Meie positsioon on, et säilitamaks Interneti edu majandusliku, sotsiaalse ja poliitilise arengu generaatorina peab, Interneti valitsemine säilima iseseisvana ja riikide päevapoliitikast sõltumatuna. Samas toob küberruumi julgeolekuga seotud riskide kasv kaasa täiendavad nõudmised ICANN võimekusele olla valitsustele ja ettevõtetele paindlik partner ning leidmaks ammendavaid lahendusi. Edasi arendamist vajavad ka rahvusvahelise internetiorganisatsiooni transparentsuse tagamise mehhanismid,“ lisas Kauts.

gTLD programm on päevakorras olnud alates 2008. aasta ICANN 32. kohtumisest Pariisis, otsus programm lansseerida võeti vastu läinud 2011. aasta suvel ICANN 41. kohtumisel Singapuris. gTLD programm tähendab lisaks senisele 22 geneerilisele tippdomeenile nagu näiteks .com, .net ning .org võimalust luua misiganes nimekujuga tippdomeeni. Ennustuste kohaselt võib lisanduda 300-500 uut tippdomeeni, näiteks .berlin, .royal, .sports ning ka tuntud kaubamärgikujulised domeeninimed nagu .canon, .ibm. 
Uutele gTLD saab taotlusi esitada alates 12.01.2012 kuni 12.04.2012. Taotluste hindamisprotsessid võivad kesta minimaalselt 9 kuud kuni maksimaalselt 20 kuud või enam olenevalt võimalikest seisakutest. 

ICANN 43. kohtumine kestab nädala lõpuni, päevakava on kättesaadav aadressilhttp://dakar42.icann.org/full-schedule

Kommentaarid

Email again:

Veel uudiseid, sündmusi ja blogipostitusi