Uudised

.ee ja domeenindusega seotud uudised

Tagasi

Domeenide ümberregistreerimine on hoogustunud

Jaanuaris 2011 registreeriti ümber 9291 .ee-lõpuga domeeni ja registreeriti 1416 uut domeeni, viimastel päevadel on kasvava teavitustegevuse tulemusel ümberregistreerimise aktiivsus tõusnud keskmiselt 150 domeenini päevas.

Eelmisel nädalal alustas Eesti Interneti SA Euroopa Regionaalarengu Fondi toel teavituskampaaniat „Hoia oma veebikodu“, mille eesmärk on teavitada neid, kelleni varasem otseteavitus pole mingil põhjusel jõudnud, ümberregistreerimata domeenide kustutusmenetlusest. „Varasema otseteavituse võib jagada 4 osasse, esiteks toimus teavitus registripidajate vahendusel, seejärel kasutasime e-posti teavitust, millega saadeti ümberregistreerimise teave üle 50 000 unikaalsele e-posti aadressile, mis olid kaasas vana domeenikorra järgi registreeritud domeenidega. Kolmandaks, kuna registris oli hulk registreerijaid, kellel puudus reaalselt toimiv e-posti aadress, saatsime välja ka teavituskirjad paberil. Viimasena teavitame Euroopa Regionaalarengu Fondi toel meediakampaaniaga.“ selgitas Eesti Interneti SA nõunik Maarja Kirtsi. Eesti Interneti SA ülesanne on inimeste teavitamine vajadusest oma domeen ümberregistreerida, mistõttu on oluline kasutada kõiki kommunikatsioonikanaleid.

„Uute domeenide registreerimise aktiivsus on 1100 - 1400 kuus, ümberregistreeritud domeene lisandub keskmiselt 150 päevas,“ ütles Maarja Kirtsi. „Kuigi suur osa aktiivselt kasutuses olevatest domeenidest on küll uuendatud, näitab püsiv ümberregistreerimiste kõrge arv, et on ka hulk hilinejaid, kes on domeeni ümberregistreerimise jätnud perioodi lõppu,“ lisas Kirtsi.

Oma domeeni seisu saab kontrollida aadressil www.internet.ee. Ümber registreerimata domeenid lülitatakse välja järgmisest nädalast, mis tähendab, et kuni ümberregistreerimiseni lakkab ligipääs antud domeeninimega seotud veebilehtedele ja e-posti kontodele. Domeenireformi lõppfaasis muutuvad ümberregistreerimata domeeninimed vabaks, mis tähendab, et kõigil soovijatel on võimalik neile pretendeerida.

Eesti Interneti SA on Vabariigi Valitsuse ja Eesti Infotehnoloogia ja Telekommunikatsiooni Liidu (ITL) poolt asutatud organisatsioon, mille eesmärk on Eesti .ee maatunnusega tippdomeeni haldamine. Domeenireeglid ja -tasud .ee, pri.ee. com.ee, fie.ee ning med.ee osas kinnitab konsensusliku otsusega Eesti Interneti SA 6-liikmeline nõukogu, mille pooled liikmed nimetab ITL ja pooled liikmed riik.


Kommentaarid

Email again:

Veel uudiseid, sündmusi ja blogipostitusi