Uudised

.ee ja domeenindusega seotud uudised

Tagasi

Domeeninimede süsteemi turvalaienduste (DNSSEC) seadmete hankimine

Eesti Interneti SA kuulutas välja avatud riigihanke DNSSEC turvalisemaks toimimiseks vajalike seadmete soetamiseks.

Sihtasutus on käivitanud domeeninimede süsteemi turvalaienduste (DNSSEC) rakendamise protsessi ning kuulutas sellega seoses välja avatud riigihanke vajalike turvaseadmete (HSM) soetamiseks.
Riigihange "Hardware Security Module (HSM) seadmete omandamine - Acquisition of Hardware Security Modules (HSM)” viitenumber Riigihangete Registris on 145918. Pakkumuste esitamise tähtaeg on 2. oktoober 2013.a kell 11.00. Teade on avaldatud Euroopa Liidu riigihangete andmebaasis viitenumbriga 2013300743, aadressilhttp://ted.europa.eu/.

DNSSEC (Domain Name System Security Extensions) ehk domeeninimede süsteemi turvalaiendused on turvavõtmete süsteem mis tagab, et kasutaja suunatakse aadressi veebilehitsejasse sisestades õigele internetilehele. Näiteks tagab DNSSEC, et sisestades veebilehitseja aadressiribale internetipanga veebiaadressi, ei suunata kasutajat sarnase väljanägemisega lehele, mis on petturite poolt andmete ja paroolide varastamiseks üles seatud. Tänaseks on DNSSEC Euroopas juurutatud 24 riigis.

Kommentaarid

Email again:

Veel uudiseid, sündmusi ja blogipostitusi